پدال/ جنسيس در حال معرفي تکنولوژي “ارتباط چهره” است. همان‌گونه که از نام اين تکنولوژي برمي‌آيد، ارتباط چهره شامل يک سيستم تشخيص چهره است که بدون استفاده از کليد هوشمند مي‌توان درب‌هاي خودرو را باز و بسته کرد.

سيستم ارتباط چهره اين خودروساز کره‌اي از دوربين NIR روي ستون B استفاده مي‌کند. اين دوربين براي کار در شرايط مختلف از جمله شب طراحي شده است. سيستم ياد شده مي‌تواند تا حداکثر دو چهره را به حافظه سپرده و براي هر فرد پروفايل شخصي تهيه کند.

سيستم ارتباط چهره جنسيس مي‌تواند به‌صورت خودکار مواردي همچون صندلي راننده و فرمان را با تشخيص چهره و پروفايل ذخيره شده تنظيم کند. همچنين هدآپ ديسپلي، آينه‌هاي جانبي و تنظيمات سيستم اطلاعات سرگرمي هم به‌صورت خودکار تنظيم خواهند شد. ارتباط چهره به مالکان اجازه خواهد داد تا کليدهاي هوشمند خود را در خودرو گذاشته و با استفاده از سيستم تشخيص چهره اقدام به قفل درب‌ها کنند و درباره حمل کليدهاي خود نگراني‌اي نداشته باشند.

تکنولوژي ارتباط چهره به همراه سيستم تشخيص اثرانگشت که قبلاً توسط جنسيس معرفي شده کار مي‌کند. درحالي‌که رانندگان مي‌توانند خودرو را با چهره خود باز کنند نياز به اسکن اثرانگشت خود براي استارت پيشرانه هم خواهند داشت. اين خودروساز مي‌گويد کد PIN دسترسي را حذف کرده و هم‌اکنون از تشخيص اثرانگشت براي مواردي همچون پرداخت هاي درون خودرويي و فعال‌سازي حالت Valet استفاده مي‌کند.جنسيس همچنين تکنولوژي به‌روزرساني از راه دور خود را بهبود داده است. اين سيستم قبلاً به مواردي همچون ناوبري، پشت آمپرهاي ديجيتال و هدآپ ديسپلي محدود بود اما هم‌اکنون مي‌تواند بخش‌هاي مهم همچون دستگاه کنترل يکپارچه خودرو، سيستم تعليق، ترمزها، فرمان و کيسه‌هاي هوا را نيز به‌روز کند.

GV60 الکتريکي اولين محصول جنسيس با سيستم ارتباط چهره خواهد بود. اين سيستم سپس در ساير محصولات جنسيس نصب خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar