خودرو بانک/ بن اسکات مهندس سابق مک لارن و فراري، شرکتي جديد به نام فرينگو تاسيس کرده است و تصميم دارد تا يک شاسي‌بلند متفاوت و راديکال را به بازار عرضه کند. اين ابرخودرو پايونير 4*4 نام دارد و بن اسکات سعي کرده است تا خودرويي متفاوت از رويه کلي بازار خلق کند.

پايونير 4*4 با ظاهر ترسناک و ابعاد بزرگ، با دقت و حساسيت خاصي طراحي شده است تا با ساير شاسي‌بلندهاي بازار متفاوت باشد. با اين حال وزن آن تنها 1.5 تن است که موجب مي‌شود پايونير در رده شاسي‌بلندهاي سايز متوسط بازار قرار گيرد.

قدرت پايونير 4*4 توسط چهار موتور الکتريکي تامين مي‌شود که در مجموع 600 نيوتن‌متر گشتاور توليد مي‌کنند. اين موتورها روي ديفرانسيل جلو و عقب خودرو نصب شده‌اند و پايونير را از نظر قدرت و گشتاور در رده کاميون‌هاي ديزلي معمول بازار قرار مي‌دهند.

پکيج باتري‌هاي اکسيد ليتيوم-تيتانات وظيفه تامين انرژي اين موتورها را برعهده دارند که در مقايسه با اکثر خودروهاي برقي بازار کمي عجيب و جديد هستند. يک ژنراتور بيوديزل نيز وظيفه شارژ باتري‌ها در مواقع لزوم را برعهده دارد. شرکت سازنده ادعا مي‌کند که مجموع برد ترکيبي پايونير 4*4 به هفت هزار کيلومتر بالغ خواهد شد. اين خودرو قابليت استفاده از انرژي‌هاي جايگزين مختلف همچون الکل يا پيل‌هاي سوختي هيدروژني را خواهد داشت. نمونه‌هاي اوليه اين خودرو در سال 2022 رونمايي خواهند شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar