خودرو بانک/ تست‌هاي موس (گوزن) هم سرگرم‌کننده و هم آموزنده هستند. در اين تست رانندگي مهم نيست که خودروي مورد آزمايش توسط يک برند لوکس ساخته شده باشد يا خير. اگر خودرو در اين تست شکست بخورد، ديگر شکست خورده است و هيچ اما و اگري وجود ندارد.

اما چيزي که همگي مي‌دانيم اين است که تسلاها هميشه عملکرد خيلي خوبي در تست موس دارند. قبلاً ديده بوديم که مدل ۳ عملکردي فوق‌العاده در تست موس داشت، در حالي که در يک تست موس واقعي و ناگهاني،‌ راننده يک تسلا مدل S توانست در يک جاده برفي از برخودرو خودرو با يک گوزن جلوگيري کند.

بنابراين وقتي کانال يوتيوبي km77 ويديوي تست موس تسلا مدل Y را منتشر کرد، انتظار داشتيم اين کراس‌اوور عملکردي فوق‌العاده در اين تست دشوار داشته باشد که همين اتفاق هم افتاد.

مدل Y با وجود ارتفاع بيشتر از زمين نسبت به ساير مدل‌ها، توانست مخروط‌ها را با سرعت ۸۳ کيلومتر در ساعت پشت سر بگذارد. اين با رکورد قبلي که همين گروه با مدل ۳ ثبت کرده بودند مشابه است.

طبق گفته اعضاي km77، سيستم هدايت خوب مدل Y و کنترل پايداري الکترونيکي و تنظيمات سيستم تعليق عالي آن، کنترل بزرگترين تسلا را در شرايط چالش برانگيز راحت‌تر مي‌کنند.

البته کراس‌اوورهاي برقي مانند فولکس‌ واگن ID.4 و مزدا MX-30 هر دو عملکرد خوبي در تست موس داشتند، اما به اندازه مدل Y خوب نبودند. در مقابل، فولکس ‌واگن پاسات و مرسدسAMG A45 S قبل از اين در تست موس شکست خورده بودند، در حالي که بهترين عملکرد مرسدس با سرعت ۷۵ کيلومتر در ساعت ثبت شد.

اما هيچ خودرويي به اندازه تويوتا هايلوکس در تست موس ضعيف عمل نکرده است. اين پيکاپ تراک اندازه متوسط به حدي در اين زمينه بدنام شد که مردم حتي بعد از چند سال هنوز هم به ايمن بودن آن اعتماد نمي‌کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar