پرشين خودرو/ انگليسي ها، خودروهاي ب ام و دستکاري يا اصلاح شده را توقيف و سپس خُرد و خمير مي کنند.
 
پليس در بيرمنگام، اخيراً خودروهاي ب ام و استيشن M3 را توقيف کرده است چون کمپاني ب ام و اصلاً در کارخانه هاي خود مدل ام3 استيشن توليد نمي کند. مردم اروپا علاقه زيادي به خودروهاي خانوادگي و جادار دارند. حال مقام هاي مسئول در انگليس، دستکاري و ايجاد تغييرات به روش دستي و غيرکارخانه اي را «جرم» مي دانند و با جديت جلوي آن را مي گيرند.

شايد اين قابليت و توانايي يا مهارت تغيير در محصولات ب ام و، بيرون از کارخانه، شايسته تمجيد و ستايش باشد، اما مقام هاي مسئول در انگليس نه تنها اين مهارت را برنتافته اند، حتي به توقيف آنها اکتفا نکرده و اين خودروهاي توقيفي را راهي مرکز بازيافت کرده و آنها را به ماشين هاي خُرد و پرس کننده سپرده اند. با اين کار مي خواهند نشان دهند که تا چه حد در اجراي تصميم هاي خود سرسخت و جدي هستند.

دليل پليس وست ميدلندز اين است که نقطه جوش هاي به کار رفته براي شکل دادن به بخش واگن اين استيشن، استحکام کافي نداشته و در تصادف ها مثل قوطي ماءالشعير له مي شود. با اين حال جزئيات کافي در مورد ريسک و مخاطرات اين تغييرات منتشر نشده است.

در اين جا قصد دفاع از تغييرات و اصلاحات ايجاد شده در اين خودروها نيست چون بر اساس گزارش هاي محلي، بخشي از اين خودروي اصلاح شده، سرقتي بوده است. براي ساخت اين خودرو قطعات دو خودرو روي هم مونتاژ شده اند. شايد صاحب اين خودرو هم اين قطعات را از بازار آزاد خريده و اطلاعي نداشته است که اين قطعات سرقتي بوده اند. زماني که اين اصلاحات در خودرو به صورت غيرکارخانه اي انجام مي شود، مغايرت هايي در شماره سريال و شماره VIN‌ خودرو ايجاد مي شود که پليس از عهده تشخيص آن به راحتي برمي آيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar