تسنيم/ شرکت خودروسازي جنرال موتورز اعلام کرد که تعطيلي کارخانه مونتاژ ميشيگان را تا اواسط اکتبر پس از فراخوان جديد خودروهاي برقي شورولت بولت به دليل مشکلات مربوط به باتري و گزارش ۱۲ مورد آتش سوزي، تمديد مي کند.

بزرگترين خودروساز آمريکايي همچنين تأکيد کرد که تمديد توقف توليد در کارخانه مونتاژ اوريون Orion در ميشيگان حداقل تا 15 اکتبر ادامه خواهد داشت.

اين شرکت همچنين اعلام کرد توليد خود را در شش کارخانه مونتاژ ديگر در آمريکاي شمالي به دليل کمبود تراشه کاهش داده است.

به گفته جنرال موتورز، توليد يا فروش خودروهاي بولت از سر گرفته نخواهد شد مگر اينکه اين شرکت مطمئن شود که فراخوان انجام شده، خطر آتش سوزي را برطرف مي کند. اين شرکت اعلام کرد که 12 مورد آتش سوزي و سه زخمي در اين حوادث گزارش شده است.

بر اساس اين گزارش، سهام شرکت خودروسازي جنرال موتورز در معاملات بورس بدون تغيير بود.

جنرال موتورز در ماه اوت فراخوان خود براي خودروهاي بولت را به بيش از 140 هزار دستگاه به منظور جايگزيني ماژول هاي باتري افزايش داد، هزينه اي که اکنون 1.8 ميليارد دلار برآورد شده است. اين خودروساز اعلام کرد که از تامين کننده باتري‌هاي خود يعني شرکت ال جي بازپرداخت طلب خواهد کرد.

هنوز مشخص نيست که چقدر طول مي کشد تا شرکت جنرال موتورز ماژول هاي باتري را براي خودروهاي فراخوان شده به دست آورد و آيا داراي نرم افزار تشخيصي است که نشان دهد برخي از ماژول ها نيازي به تعويض ندارد يا خير.

اين شرکت همچنين گفت که توقف توليد سه هفته اي در کارخانه بولت در حالي انجام مي شود که "به همکاري با تامين کننده" براي به روز رساني فرايندهاي توليد ادامه مي دهد.

در اوايل ماه جاري ميلادي شرکت جنرال موتورز به دليل کمبود تراشه مجبور شد توليد اکثر کارخانه هاي مونتاژ در آمريکاي شمالي را متوقف کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar