ايران جيب/ دبير انجمن وادکنندگان خودرو اظهار داشت: واردات خودروهاي کارکرده در تبصره 5 طرح ساماندهي بازار خودرو آمده بود که حذف شد، الان فقط خودروهاي صفر کيلومتر مي‌توانند وارد شوند و قوانين و مقرارت سابق همچنان در مورد واردات صدق خواهد کرد. بنابراين واردات خوروهايي که قيمت آنها بيش از ۴۰ هزار دلار باشد و يا خودروهاي بالاي ۲۵۰۰ سي سي همچنان ممنوع است.

مهدي دادفر در مورد مصوبه مجلس پيرامون واردات مشروط خودرو اظهار کرد: طبق مصوبه مجلس واردات خودرو محدود به شرکت‌ها نشده است که بخواهيم شرکت‌هاي واجد شرايط را مشخص کنيم، بلکه همه اشخاص حقيقي و حقوقي مي‌توانند واردات خودرو داشته باشند. اين قانون يک فرصت مساوي و عادلانه را بين همه تقسيم کرده و همه مي‌توانند در اين فضا حاضر باشند و هيچ محدوديتي از اين نظر ايجاد نکرده است.

دبير انجمن وادکنندگان خودرو تصريح کرد: واردات دوباره خودرو کار سختي نيست و از نظر عملي امکان واردات آن را داريم، حتي اگر شرکت‌هاي واردکننده خودرو در اين سه سالي که واردات خودرو ممنوع بود از ميان رفته باشند، از آنجا که مصوبه به شرکت‌ها اتکا ندارد و اجازه واردات را به هر شخص حقيقي و حقوقي مي‌دهد، مشکل چنداني ايجاد نخواهد کرد و اشخاص مي‌توانند با رعايت قوانين و مقررات خودرو وارد کنند.

وي در ادامه خاطرنشان کرد: اگر نياز به شرکت‌هاي پشتيبان خدمات پس از فروش براي خودروهاي وارد شده وجود داشته باشد، شرکت‌هاي ما امکان پشتيباني خدمات پس از فروش را دارند و مي‌توانند براي انواع خودروها خدمات ارائه دهند، ما امروز شرکت‌هاي خدمات‌دهنده مولتي برند نيز داريم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar