پدال/ تسلا در حال کار روي يک خودروي الکتريکي جمع‌وجور با قيمت پيش‌بيني‌شده تنها ۲۵ هزار دلار است. گفته مي‌شود اين خودرو، مدل ۲ نام مي‌گيرد هرچند برخي شايعات هم نام مدل Q را ممکن مي‌دانند. 

رندري که مشاهده مي‌کنيد توسط kolesa تهيه شده و شايد با ساختارشکني که از ايلان ماسک سراغ داريم، با خودروي نهايي از زمين تا آسمان تفاوت داشته باشد. طراح اين رندر، تصورات خود از يک تسلاي کوچکتر را در قالب يک هاچ‌بک تخم‌مرغي با شباهت به مدل ۳ به تصوير کشيده است. خط سقف، قوسي شکل بوده و دستگيره‌ها به سبک تسلا هستند. در پشت از چراغ‌هاي Y شکل در زير شيشه عقب زاويه‌دار استفاده شده که فرمي اسپرت تر ايجاد مي‌کند.

در مجموع، طراحي kolesa از تسلا مدل ۲ حتي با استانداردهاي ميني ماليستي تسلا، بسيار محافظه‌کارانه به نظر مي‌رسد. اطلاعات زيادي از اين خودرو در دست نيست و گفته مي‌شود ايلان ماسک مي‌خواهد تا سال ۲۰۲۳ آن را وارد بازار کند. بعلاوه او مي‌خواهد اين موضوع را بررسي کند که اين خودرو نياز به فرمان و پدال دارد يا خير که البته با توجه به وضعيت فعلي فناوري خودران، اين موضوع بسيار خوش‌بينانه به نظر مي‌رسد.

قيمت پايين اين خودرو که برخي در مورد آن تشکيک کرده بودند نيز امکان‌پذير است به شرطي که تسلا از باتري‌هاي نسل بعدي که از فرايندهاي توليد ساده‌تري استفاده مي‌کنند، بهره ببرد. ظاهراً اين روند مي‌تواند هزينه‌هاي توليد باتري را تا نصف کاهش دهد.

حتي شايعه‌اي وجود دارد که تسلا مدل ۲ در حال توسعه در کشور چين است و تا اواخر امسال، توليد نمونه‌هاي آزمايشي آن آغاز خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar