پدال/ ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷ بود که مرسدس-ای ام جی در نمایشگاه فرانکفورت و با معرفی نسخه مفهومی پروجکت وان غوغا به پا کرد. به چهار سال بعد رسیدیم یعنی زمانی که نسخه تولیدی این هایپرکار هیبریدی هنوز به دست مشتریان نرسیده و حتی اخباری مبنی بر تأخیر در تحویل وان به مصرف‌کنندگان به گوش می‌رسد.

یکی از رسانه‌های آلمانی مدعی شده AMG تحویل این خودرو به مشتریان را تا سه‌ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۲ شروع نخواهد کرد. احتمالاً دلیل این تأخیر نیز وجود برخی مشکلات سخت‌افزاری است که باید حل شوند. احتمالاً به خاطر دارید که فاز توسعه‌ای وان خیلی خوب پیش نرفت و از طرفی اجرای قوانین آلایندگی سخت‌گیرانه‌تر باعث ایجاد دردسرهای زیادی برای مهندسان مرسدس شد.

گل سرسبد محصولات AMG همچنین در برخی نقاط فاز توسعه خود با مشکلات استارت در هوای سرد مواجه شد و از دیگر مشکلات آن می‌توان به رساندن دور آرام پیشرانه برگرفته از فرمول ۱ به حد متعادل اشاره کرد. برخی تغییرات طراحی نیز در نسخه تولیدی رخ داده و البته پیشوند پروجکت نسخه کانسپت نیز حذف شده است. پسوند E پرفورمنس نیز برای محصولات هیبریدی و رده‌بالای AMG بکار می‌رود.

تنها ۲۷۵ دستگاه از این هایپرکار ۲.۷۲ میلیون دلاری تولید خواهد شد و همه آن‌ها پیش از به فروش رفته‌اند. مشتریان با این مبلغ بالا پشت فرمان یک خودروی سریع با پیشرانه برگرفته از فرمول ۱ خواهند نشست. یاریگر این پیشرانه درون‌سوز چهار پیشرانه الکتریکی خواهند بود و ماحصل این همکاری قدرت فراتر از ۱۰۰۰ اسب بخاری است.

نسخه‌های پیش‌تولیدی این خودرو اخیراً در نزدیکی نوربرگ رینگ رؤیت شده‌اند. AMG وان درست به اندازه چهار سال پیش خاص و باابهت به نظر می‌رسد. شایان ذکر است AMG قویاً اظهار داشته نسخه تولیدی وان شاید رکورد جهنم سبز را جابجا کند و حتی بتواند رکورد ۵ دقیقه و ۱۹.۵۵ ثانیه پورشه ۹۱۹ هیبرید اوو را بشکند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar