اسب بخار/ کمپانی آکورا به تازگی از سومین نسل از آکورا RDX مدل ۲۰۲۲ پرده برداشته است. این خودرو خصوصیات جذابی در ظاهر و مشخصات فنی دارد.

آکورا زیرمجموعه لوکس ساز و اسپرت ساز کمپانی هوندا است که در سال ۱۹۸۶ تولید خودروهای خود را با نشانی مستقل آغاز کرد. آکورا نخستین نشان ژاپنی است که تولید خودروهای لوکس را شروع کرد و تولیدات خود را در بازارهای محدود هدف عرضه نمود. گرچه بازارهای هدف آکورا محدود بودند، اما خودروهای این نشان همیشه خاص بوده اند و برترین کیفیت را ارائه می دادند. در ادامه جدیدترین محصول نشان آکورا را با نام RDX مدل ۲۰۲۲ بررسی می کنیم.

طراحی بدنه آکورا RDX مدل ۲۰۲۲

طراحان آکورا در طراحی این خودرو الهام از طراحی مدل MDX داشته اند و این را به وضوح می توان در طراحی جلوپنجره این خودرو دید. که طرحی با الگوی شش ضلعی الماس دارد. ورودی هوای روی سپر به صورت افقی و کشیده در زیر قرار گرفته است و در عقب بازطراحی سپر و اضافه شدن خروجی های اگزوز مستطیلی دوگانه را می بینیم. اگر بخواهیم مقایسه ای با نسل قبل داشته باشیم، تغییرات ظاهری چندان انقلابی نیستند، اما نکات مهم مربوط به کابین این خودرو در نسل جدید است که در ادامه به آن ها می پردازیم.

کابین آکورا RDX مدل ۲۰۲۲

کمپانی آکورا با ایجاد تغییرات فنی و تغییر دور سرد موتور کاری کرده است تا در آکورا RDX مدل ۲۰۲۲ کم ترین میزان صدا را داشته باشیم و از رانندگی پرمیوم با این کراس اوور لذت ببریم. علاوه بر این، امکانات استاندارد بیش تری را در این خودرو نسبت به مدل قبل می بینیم؛ برای مثال، اتصال بی‌سیم اپل کارپلی و اندروید اتو به صورت استاندارد در این خودرو دیده می شود و با سفارش پکیج تکنولوژی، شارژر بی‌سیم و نورپردازی کابین به امکانات اضافه می شود. در تریم های بالاتر این خودرو هم امکاناتی نظیر استارت از راه دور و خروجی های داخلی ۱۲ ولتی اضافه خواهد شد. کمپانی آکورا این خودرو را در نسخه PMC هم عرضه می کند، که در این نسخه تولید محدود ۲۰۰ دستگاهی را داریم و قطعات داخلی به صورت دستی ساخته می شوند و در ظاهر هم با قطعاتی مشکی رنگ نسبت به دیگر تریم ها متمایز خواهد بود. این نسخه به عنوان فول ترین و گران ترین نسخه از آکورا RDX مدل ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد. در RDX علاوه بر امکانات ذکرشده سیستم های ایمنی خوبی نظیر کروز کنترل تطبیق پذیر، سیستم هشدار تصادف از جلو، رادار رانندگی بین خطوط، سنسور نقطه کور و… را داریم که به صورت استاندارد در تمام تریم ها دیده می شوند.

مشخصات فنی آکورا RDX مدل ۲۰۲۲

در این خودرو همچنان پیشرانه چهار سیلندر ۲ لیتر توربوشارژ را داریم که در مدل قبل دیده می شد. این پیشرانه توان تولید نهایت قدرت ۲۷۶ اسب بخار را دارد و حتی در مصرف سوخت هم تغییری ایجاد نشده، اما در نسخه جدید سعی شده است کیفیت رانندگی افزایش یابد و با سیستم تعلیق فعال در این خودرو یک رانندگی پرمیوم و نرم را تجربه خواهید کرد. علاوه بر موارد ذکرشده، در آکورا RDX مدل ۲۰۲۲ رینگ هایی با طراحی جدید و رنگ های سفارشی جدید قابل سفارش هستند. هنوز در مورد قیمت این محصول عددی اعلام نشده است، اما نسخه ۲۰۲۱ از این خودرو با قیمت پایه ۳۸٫۴۰۰ دلار به فروش می رسید و در مدل جدید احتمالاً افزایش قیمت کمی را داشته باشیم. البته برای رسیدن به عدد دقیق قیمت باید تا دو ماه آینده (نوامبر) یعنی زمان آغاز فروش این کراس اوور لوکس صبر کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar