پدال/ تویوتا سکویا یک محصول نسبتاً باستانی است که از زمان ورود به بازار این نسل در سال ۲۰۰۸ تقریباً بدون تغییر باقی مانده است. ارتباط تنگاتنگ سکویا با توندرا باعث می‌شود تا بتوانیم چشم‌اندازی از نسل جدید سکویا بر پایه نسل جدید توندرا که اخیراً معرفی شده داشته باشیم.

ما امیدوارم تویوتا به دنبال معرفی نسل سوم توندرا، به دنبال به‌روزرسانی سکویا هم باشد. بر همین پیش‌فرض، طراحان سایت Kolesa پیش‌نمایشی از نسل جدید سکویا را طبق طراحی توندرای جدید منتشر کرده‌اند. توندرا ظاهر جسورانه‌ای دارد و به‌ویژه جلوپنجره عظیم آن، قسمت عمده چهره‌اش را اشغال کرده است. این روند در طراحی سکویا نیز بدون تغییر باقی مانده است. البته این حجم بزرگ مشکی رنگ، بعید است همگان را راضی کند. با این حال تبدیل خودرو به یک SUV بدون تغییرات گسترده طراحی صورت گرفته است.

برای ایجاد تناسب بیشتر، سقف اندکی بلندتر شده و ستون D به همراه پنجره‌های جانبی، فضای خالی این بخش را پر کرده‌اند. جالب اینکه در نمای پشتی هم درب عقب و چراغ‌ها کاملاً با یک خودروی SUV تناسب دارند و نیازی به تغییر عمده آنها احساس نشده است. به نظر می‌رسد فضای داخلی عقب برای سرنشینان و بار هم کاملاً کافی باشد. هرچند انتظار داریم، کف دریچه بار کمی به زمین نزدیکتر باشد تا دسترسی به ردیف سوم صندلی‌ها، آسان‌تر صورت گیرد.

تویوتا توندرا، روی پلتفرم بدنه روی شاسی TNGA-F سوار می‌شود که با لندکروزر جدید هم مشترک است. انتظار می‌رود نسل جدید سکویا در سال ۲۰۲۲ در کارخانه سن آنتونیو در تگزاس و در کنار توندرای جدید ساخته شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar