باشگاه خبرنگاران/ تامین برق مورد نیاز برای نوردهی چراغ های خودرو به وسیله دینام صورت می گیرد.
 
دینام یکی از اجزای حیاتی سیستم شارژ باتری خودرو است. این قطعه به همراه باتری، این اطمینان را ایجاد می کند که خودرو به درستی کار می کند و مشکلی در روند کار وجود ندارد.

ماشین برای انجام همه کار‌ها، از روشن کردن رادیو تا چرخاندن موتور به باتری نیاز دارد. اگر باتری یا دینام در خودرو خراب شده باشد می تواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند. 

اهمیت دینام و باتری
دینام یک جزء ضروری است که باتری خودرو را کاملا شارژ نگه می‌دارد. همانطور که موتور کار می‌کند، دینام مانند یک ژنراتور عمل می‌کند تا برای رادیو، برف پاک کن‌ها، چراغ‌های جلو و موارد دیگر برق تولید کند و بدون دینام یا باتری، ماشین نمی‌تواند هیچ یک از این کار‌ها را انجام دهد.

وسایل نقلیه مدرن همچنین از برق برای راه اندازی خودرو استفاده می‌کنند، بنابراین اگر باتری خودرو خالی شده باشد خودرو دیگر نمی تواند حرکت کند. 

اجازه ندهید باتری تمام شده یا دینام خراب شما را در کنار جاده گیر کند. در اینجا برخی از علائم یک بدتر بد وجود دارد که باید مراقب آن‌ها باشید.

نشانه‌هایی که خبر از تعمیر دینام خودرو می دهند
روشن شدن نشانگر هشدار چراغ باتری، مشکل در راه اندازی خودرو، چراغ‌های جلو کم رنگ یا کم نور از نشانه هایی هستند که می گویند دینام خودرو نیاز به تعمیر دارد. 

هریک از این علائم ممکن است ناشی از فرسوده شدن باتری یا مشکل در دینام باشد، بنابراین از یک مکانیک حرفه‌ای بخواهید خودرو را بررسی کند. 

روش‌های پیشگیری از خرابی دینام
 برای پیشگیری از خرابی دینام خودرو رعایت نکات زیر توصیه می‌شود: از باتری‌هایی که دارای ظرفیت بیشتر (آمپرساعت حداقل ۶۵ آمپر) است، استفاده کنید؛ دور فن کولر را حتی الامکان در پایین‌ترین درجه آن قرار دهید. در صورتی که مدت زمان توقف طولانی است، با فشار دادن پدال گاز، دور موتور را تا حدود ۲۰۰۰ دور در دقیقه به صورت متناوب بالا ببرید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar