پدال/ از آنجایی که سبد محصولات سال جاری آلفارومئو تنها شامل دو خودرو است بنابراین بهترین راه برای ایجاد تنوع در خودروهای عرضه شده ورود به بازی مدل‌های سفارشی خواهد بود. پس از معرفی مدل‌های وحشی جیولیا GTA و GTAm و عرضه نسخه سفارشی ۶C Villa d’Este برای جیولیا و استلویو، ایتالیایی‌ها هم‌اکنون نسخه تولید محدود دیگری از شاسی‌بلند خود را معرفی کرده‌اند. این خودرو با نام GT جونیور شناخته شده و از برخی ویژگی‌های مدل قدیمی GT 1300 جونیور الهام گرفته است.

این شاسی‌بلند پرفورمنس که ادای احترامی به کوپه پایه آلفارومئو بین سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۷۷ می‌باشد بر پایه تریم اسپورت ولوچه بنا شده است. موضوع سورپرایز کننده اینکه در بطن این خودرو خبری از پیشرانه ۲ لیتری ۲۸۰ اسبی بنزینی نیست بلکه پیشرانه استلویو GT جونیور از نوع ۲.۲ لیتری دیزلی ۲۱۰ اسب بخاری است. گشتاور ۴۷۰ نیوتون متری این پیشرانه نیز از طریق گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک به چرخ های ۲۱ اینچی تحویل داده می‌شود.

اما ارتباط این شاسی‌بلند با GT 1300 جونیور کجاست؟ خب واضح‌ترین نشانه از این ارتباط رنگ بدنه برجسته‌ی است که از کوپه یاد شده الهام گرفته شده است. این رنگ دوست‌داشتنی قبلاً روی نسخه تک ساخت جیولیا کوادروفولیوی چند سال پیش نیز بکار رفته است. پشت‌سری‌های استلویو GT جونیور هم لوگوی GT جونیور را داشته و روح خودروهای اسپورت و کلاسیک روی داشبورد دیده می‌شود.

این خودرو در بازار ایتالیا با قیمت ۷۲۷۵۰ یورویی عرضه می‌شود که ۶۵۵۰ یورو گران‌ترین مدل ولوچه دیزل می‌باشد. از جمله تجهیزات گوناگون استلویو GT جونیور هم می‌توان به درب پشتی برقی، حسگرهای پارک جلو، پدال‌های آلومینیومی و مه شکن‌های LED اشاره کرد.

محصولات جدید آلفارومئو تا سال ۲۰۲۶ خواهند شد و اولین چراغ را کراس اوور توناله در سال آینده روشن خواهد کرد. همچنین قرار است یک کراس اوور ساب کامپکت و محصولات دیگری هم عرضه شوند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar