پدال/ هوندا از کراس‌اوور جدید HR-V e:HEV برای بازار اروپا رونمایی کرد. e:HEV مخفف خودروی برقی هیبریدی است و این خودرو به خودروهای جاز و CR-V هیبریدی در خط تولید هوندا در اروپا اضافه خواهد شد.

هوندا HR-V e:HEV مجهز به یک موتور ۱.۵ لیتری با تکنولوژی i-VTEC و یک موتور برقی است که جمعاً ۱۳۱ اسب بخار قدرت و ۲۵۳ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. با این پیشرانه می‌توان در ۱۰.۶ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسید. در حالت عادی و مثلاً در جاده، تنها موتور بنزینی در مدار خواهد بود ولی در هنگام سبقت‌گیری‌ها و یا مانورها و سربالایی‌ها، موتور الکتریکی هم به آن اضافه می‌شود. درواقع تأثیر این موتور الکتریکی بیشتر روی بازده و کارایی است و نتیجه آن مصرف سوختی ۵.۴ لیتری در چرخه آزمایش WLTP می‌باشد.

باوجود عنوان پیشرانه هیبریدی، فلسفه طراحی هوندا با نام حداکثر انسان و حداقل ماشین، بدین مفهوم است که مجموعه موتورها و باتری در محفظه موتور یا شاسی قرار گرفته تا فضای داخلی و راحتی تحت تأثیر قرار نگیرد. HR-V جدید همچنین فضای بیشتری برای سرنشینان عقب دارد و هوندا ادعا می‌کند که فضای بار آن که ۳۱۹ لیتر در حالت عادی و ۱۳۰۵ لیتر با صندلی‌های عقب تا شده است، بزرگ‌ترین فضا در بین رقبا می‌باشد.

در همین حال بسیاری از فناوری‌های پیشرفته نیز ازجمله اتصالات وای فای و به‌روزرسانی برنامه‌های کاربری و مجموعه ایمنی Sonsing هوندا و ویژگی‌هایی چون نور بالای خودکار و پایش نقاط کور هم به‌صورت استاندارد در HR-V جدید گنجانده شده‌اند.

قیمت هوندا HR-V e:HEV در بازار بریتانیا از ۲۶۹۶۰ پوند شروع می‌شود. این خودرو از اواخر امسال در اتحادیه اروپا و از ابتدای سال ۲۰۲۲ در بریتانیا به فروش می‌رسد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar