باشگاه خبرنگاران/ چنتو دیه‌چی، محصول جدید شرکت بوگاتی است که در فاصله یک سال مانده به عرضه آزمایش آب و هوای گرم را پشت سر گذاشته است.

در سال ۲۰۱۹ بود که بوگاتی از خودروی جدید خود به نام چنتو دیه‌چی رونمایی کرد. خودرویی که تنها ۱۰ دستگاه از آن ساخته شده و تحویل آن نیز تا سال آینده میلادی آغاز نخواهد شد چرا که این شرکت خودروسازی هنوز به آزمایشات این خودرو ادامه می‌دهد.

جدیدترین آزمایشی که روی خودرو چنتو دیه‌چی و چندین اتومبیل دیگر از این کمپانی انجام گرفته، آزمایش آب و هوای گرم در مناطق جنوب غربی ایالات متحده بوده است. در این آزمایش گروهی از ۲۷ مهندس شرکت داشته اند.

با وجود اینکه بوگاتی تنها ده دستگاه از خودروی چنتو دیه‌چی ساخته، این خودرو از تمامی گام‌ها و مراحل آزمایشی عبور خواهد کرد که دیگر محصولات این شرکت آن را گذرانده اند. این خودرو حدود هشت میلیون یورو (۹.۳ میلیون دلار) قیمت گذاری شده است. خودروساز‌ها در این محصول تعدادی تغییر کوچک ایجاد کرده اند که شامل یک air intake اضافی در کنار سرمایش روغنی می‌شود. این تغییر برای تحت کنترل نگه داشتن دمای موتور به کار گرفته شده است.

بدنه جدید خودروی چنتو دیه‌چی، تغییرات جریان هوا و پوشش موتور به این معنی است که رفتار این خودرو به ویژه در شرایط گرمای شدید، ۴۵ درجه سانتیگراد کاملا متفاوت است.

بوگاتی دارای یک موتور ۸ لیتری W۱۶ چهار توربو با قدرت ۱۶۰۰ اسب بخار (۱۱۷۶ کیلووات) است که می‌تواند خودرو را در ۲.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت (۶۲ مایل در ساعت) برساند. این خودرو می‌تواند در ۱۳.۱ ثانیه به سرعت ۱۸۶ مایل بر ساعت (۳۰۰ کیلومتر در ساعت) برسد. حداکثر سرعت آن به صورت الکترونیکی ۲۳۶ مایل در ساعت (۳۸۰ کیلومتر در ساعت) است. چنتو دیه‌چی درواقع ادای احترامی است به خودروی نمادین EB۱۱۰ که در دهه ۱۹۹۰ تولید می‌شد.

بوگاتی اکنون تصمیم دارد آخرین تست سرعت خودروی چنتو دیه‌چی را انجام دهد. این خودرو برای به پایان بردن این آزمایش باید ۳۰ هزار کیلومتر (۱۸۶ مایل) در اروپا سفر کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar