باشگاه خبرنگاران/ ۲ پیکاپی که از نظر سگمنت بسیار شبیه هستند فورد F-۱۵۰ و رام ۱۵۰۰ هستند که در این گزارش به بررسی آن‌ها پرداخته ایم.  
 
پیکاپ ها، خودروهای شاسی بلندی هستند که طرفداران خاص خود را دارند و از طرفی کاربردهای مختلفی نیز دارند. افرادی که به دنبال سواری با پیکاپ هستند، دیگر علاقه ای به خودروهای هاچ‌بک و کوچک ندارند.

2 پیکاپی که از نظر سگمنت بسیار شبیه هستند فورد F-۱۵۰ و رام ۱۵۰۰ هستند که در این گزارش به بررسی آنها پرداخته ایم. 

در سال ۲۰۲۱، فورد نسل چهاردهم F-۱۵۰ را با موتور هیبریدی معرفی کرد که نه تنها می تواند مسافت زیادی را پیمایش کند، بلکه قابلیت حمل و یدک کشی را نیز افزایش داده است. به جرات می توان گفت که این خودرو یک شاسی بلند نیم تن واقعی چند منظوره است.

این خودرو علاوه بر کارایی که دارد، یک خودرو لوکس نیز به شمار می رود. این خودرو در نسل جدید دارای یک تریم جدید Longhorn Limited ۱۰th Anniversary است و همچنین دارای لوازم های لوکسی است که از چرام و چوب استفاده کرده است، همچنین دارای سیستم eTorque است.

F-۱۵۰: فورد برای سال 2021، از نظر ظاهری و فضای داخلی تفاوت چندانی با نسل قبلی ندارد، ولی از لحاظ نوآوری پیشرفت‌های زیادی داشته و در زیر پوسته آن اتفاقات زیادی رخ داده است. با تصمیم فورد، F-150 رپتور مدل ۲۰۲۱ روندی تکاملی را طی کرده و تنها به تغییراتی جزئی مثل بهره‌گیری از کاپوت جدید و بازنگری در شکل برخی المان‌ها بسنده شده است. 

رام ۱۵۰۰: کمپانی رام برای ارتقا و بهبود پیکاپ خود تغییرات زیادی را در بخش‌های ظاهری و فنی اعمال کرده تا بتواند رقیبی شایسته برای فورد باشد.  در زیر کاپوت رام TRX ۱۵۰۰ پیشرانه مشهور ۶.۲ لیتری V۸ سوپرشارژ هلکت دوج قرار گرفته که توانی معادل ۷۲۰ اسب بخار و گشتاوری ۸۸۱ نیوتون متر را برای TRX ۱۵۰۰ به ارامغان می‌آورد.
 
F-۱۵۰: اگر بخواهیم در مورد این نسل از فورد بگوییم، در اول باید گفت که F-۱۵۰ Powerboost که ما در این گزارش بررسی می کنیم، تریم پایین Lariat است؛ بنابراین، با وجود اینکه که کابین آن به اندازه رام لوکس نیست، اما ضعیف هم نیست. ممکن است فاقد روکش چرامی مجلل و پانل‌های چوبی باشد، اما در کابین تمام اجزا به خوبی کنار هم قرار گرفته و کیفیت بالایی دارند.
هر دو کامیون به یک اندازه جادار و راحت هستند. با این اوصاف، صندلی‌های جلو F-۱۵۰ در مقایسه با صندلی‌های رام کمی بهتر هستند.

 

رام ۱۵۰۰: اگر بخواهیم از فضای داخلی رام بگوییم اکنون اگر وارد آن شوید با فضایی لوکس رو به رو می شوید که پوشیده از چرم برنزه و چوب است. تمام عناصر به کار رفته در آن از چرم با منبت چوبی استفاده کرده است. نکته حائز اهمیت اینجاست که اگر چرم به تنهایی برای تزئین داخلی کافی نباشد، طراحان طرح‌های قبیله‌ای را روی هر چهار در طراحی کرده اند تا این حس سفارشی را ایجاد کنند.

 F-۱۵۰: وجود برخی اجزای نارنجی رنگ، قطعات فیبرکربنی و شیفترهای برگرفته شده از شلبی GT500 جزو معدود موارد قابل ذکر در این خودرو است.

در حالی که F-۱۵۰ کابینی کاربرپسندتر ارائه می‌دهد، نادیده گرفتن کابین مجلل Longhorn سخت است. علاوه بر این، با داشتن فضای ذخیره سازی، سیستم گرمایش و تهویه در هر دو ردیف، رام برای برنده شدن در این دسته F-۱۵۰ را کنار می‌گذارد.

F-۱۵۰: از آنجایی که جدی‌ترین رقیب F-۱۵۰ یعنی رام ۱۵۰۰، از پیشرانه‌ای بسیار قدرتمند با بیش از ۷۰۰ اسب بخار سود می‌برد، فورد نسخه‌ای ویژه از پیکاپ تنومند خود را با موتور V۸ توسعه خواهد داد. گفته می‌شود موتور رپتور R همان نمونه به کار رفته در ماستنگ شلبی GT۵۰۰ خواهد بود. این موتور ۵.۲ لیتری سوپرشارژ در مدل مذکور توانایی تولید ۷۶۰ اسب بخار قدرت را دارد.

رام ۱۵۰۰: پیکاپ رم TRX ۱۵۰۰ جدید می‌تواند با پیشرانه قدرتمند خود در مدت زمان ۴.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و بیشینه سرعت ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت را داشته باشد. همین آمار و ارقام باعث می‌شود تا رام ۱۵۰۰ مدل ۲۰۲۱ به قدرتمندترین، سریعترین و پرشتاب‌ترین پیکاپ کارخانه‌ای در تمام این کره خاکی تبدیل شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar