پدال/ ب‌ام‌و سری ۳ طویل‌تر را همه می‌شناسیم. این خودرو فاصله بین محوری بیشتری نسبت به مدل‌های استاندارد سدان اجرایی ب‌ام‌و داشته و از سال ۲۰۱۲ به بعد عرضه شده است. البته کامپکت های طویل‌تر دیگر مختص بازار چین نیستند.

نسل فعلی سری ۳ طویل‌تر این روزها با نام گرن سدان یا گرن لیموزین هم شناخته می‌شود. این خودروها همان‌گونه که گفته شد فقط مختص بازار چین نبوده و هندی‌ها، تایلندی‌ها و مالزیایی‌ها نیز می‌توانند آن‌ها را خریداری کنند. شایان ذکر است سری ۳ گرن سدان در مالزی و هند مونتاژ می‌شود.

خب چرا ما به‌طور ناگهانی به سری ۳ طویل‌تر علاقه‌مند شدیم؟ دلیل آن به معرفی نسخه سفارشی گرن لیموزین در بازار هند می‌شود. این خودروی سفارشی که با نام آیکونیک ادیشن شناخته می‌شود واقعاً گل سرسبد خانواده سری ۳ است.

ویژگی جالب این خودرو جلوپنجره نورانی است که اگرچه برای اولین بار در میان محصولات ب‌ام‌و دیده نشده اما سری ۳ اولین بار است که به چنین ویژگی‌های مجهز می‌شود. شاید اگر این ویژگی محبوبیت بالاتری داشته باشد امکان ارائه آن در محصولات و بازارهای بیشتر وجود خواهد داشت؛ اما سری ۳ گرن لیموزین آیکونیک ادیشن تنها به یک جلوپنجره نورانی محدود نیست و برخی ویژگی‌های لوکس دیگر نیز وجود دارند.

جدای از فضای پای بیشتر، این خودرو از دسته‌دنده کریستالی و حتی بالشتک‌هایی در پشت‌سری‌های عقب سود می‌برد. همچنین از آنجایی که مالکان این خودرو در اکثر اوقات کت‌وشلوار به تن خواهند داشت بنابراین نگه‌دارنده کت نیز به‌صورت استاندارد نصب شده است. از دیگر تجهیزات سری ۳ گرن لیموزین آیکونیک ادیشن می‌توان به سانروف پانورامیک، نورپردازی داخلی، سیستم تهویه مطبوع سه ناحیه‌ای و متریال ضد صدای بیشتر اشاره کرد. این خودرو با رنگ‌های مشکی کربنی، نقره‌ای کشمیر و سفید معدنی در دسترس است.

دو پیشرانه برای این سدان در دسترس است. مدل ۳۳۰Li به نیروگاه ۲ لیتری توئین پاور توربو با قدرت ۲۵۸ اسب بخار و ۴۰۰ نیوتون متر گشتاور مجهز بوده درحالی‌که مدل ۳۲۰Ld از پیشرانه ۲ لیتری توربودیزل که خروجی ۱۹۰ اسبی و گشتاور ۴۰۰ نیوتون متری دارد سود برده است. شایان ذکر است گزینه سیستم چهار چرخ محرک برای گرن لیموزین وجود ندارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar