اسب بخار/ نسل سوم نیسان لیف قرار است متفاوت با آن چه تاکنون بوده ظاهر شود. اکنون خبر رسیده که نیسان تصمیمات جدیدی برای آینده این محصول گرفته است.

گیوم کارتیه، مدیر بخش اروپایی نیسان، در گفت‌وگو با Autocar تأکید کرده است کراس اوور الکتریکی جدید آن ها جایگزین هاچ بک تمام الکتریکی خواهد شد. این تغییر فاز از هاچ بک به کراس اوور در سال ۲۰۲۵ اتفاق می افتد. با این حساب، احتمالاً اکنون مراحل تحقیق و توسعه نسل جدید نیسان لیف آغاز شده است. بنا به گزارش Autocar، کراس اوور جدید ژاپنی ها براساس پلتفرم CMF-EV متعلق به اتحاد رنو – نیسان – میتسوبیشی ساخته می شود.

برنامه نیسان برای الکتریکی سازی
تغییر فاز نیسان لیف بخشی از برنامه این کمپانی برای سرمایه گذاری ۱ بیلیون یورویی در کارخانه ساندر لند انگلستان است، جایی که قرار است نسل جدید لیف به تولید برسد. ساندر لند همان سایتی است که نیسان اخیراً نسل دوم جوک، نسل دوم لیف و قشقایی جدید را هم در آن جا مونتاژ می کند. با سرمایه گذاری نیسان، امکان تولید ۱۰۰,۰۰۰ دستگاه کراس اوور الکتریکی در این سایت فراهم می گردد. این سرمایه گذاری، بستر لازم برای الکتریکی سازی کامل سبد تولیدات نیسان را ایجاد خواهد کرد. برنامه الکتریکی سازی محصولات نیسان از ۲۰۲۵ اجرایی می شود که شامل خودروهای تمام الکتریکی همچون لیف و دیگر محصولات هیبریدی است. هدف بزرگ تر نیسان این است که از سال ۲۰۳۰ به بعد، ۸۰ درصد فروش خود را به الکتریکی ها اختصاص دهد  که ۴۰ درصد از این فروش مختص بازار ایالات متحده خواهد بود.

سرنوشت متفاوت در انتظار نیسان لیف
کراس اوور جدید نیسان یک محصول جهانی است. بنابراین دیگر تنها مشتریان آن را اروپایی ها تشکیل نمی دهند. همچنین پلت فرم نسل جدید لیف با نیسان آریا مشترک است. جزییات کراس اوور جدید نیسان یا همان جانشین لیف، فعلاً در هاله ای از ابهام قرار دارد. کمپانی ژاپنی در ماه جولای یا زمان اعلام برنامه سرمایه گذاری در ساندر لند، اقدام به انتشار یک تیزر از کراس اووری جدید کرده بود. اگرچه این تیزر هیچ توضیحات تکمیلی نداشت و فقط کراس اووری عجیب را که قبلاً هرگز ندیده بودیم، به ما نشان می داد. نیسان لیف اولین بار، ده سال پیش بود که وارد بازار جهانی شد. زمانی که سوار شدن بر خودروهای برقی بیش تر به یک رؤیا می ماند. اما اکنون گذر زمان نشان داد که چگونه در عرض ۱۰ سال، همه چیز دستخوش تغییر و تحول می شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar