پدال/ جدیدترین نسل راف CTR خودرویی فوق‌العاده جذاب است که ظاهر پورشه ۹۱۱ دهه ۸۰ را با تکنولوژی‌های مدرنی همچون شاسی مونوکوک فیبر کربن ترکیب نموده است. کانال یوتیوب AutoTopNL اخیراً با یکی از نمونه‌های راف CTR به دل جاده زده تا نگاهی به پرفورمنس آن داشته باشد.

متأسفانه این کانال همچون همیشه فرصت تاخت و تاز در اتوبان را نداشته اما فرصت خوبی برای تماشای عملکرد راف CTR در جاده‌های اروپایی وجود دارد. به نظر می‌رسد CTR خودرویی عالی برای چنین جاده‌هایی است.

البته شانس رسیدن از سرعت ۱۰۰ به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت وجود داشته و بهترین زمان ثبت شده نیز ۵.۶۱ ثانیه بوده هرچند رکوردهای ۵.۷۷ و ۵.۷۸ ثانیه نیز به دست آمده‌اند.

CTR اولین خودروی راف بوده که توسط خود شرکت طراحی و مهندسی شده است. این خودرو به پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۶ لیتری توئین توربو با قدرت ۷۰۰ اسب بخار و گشتاور ۸۸۰ نیوتون متر مجهز است. قوای محرکه یاد شده با صدای تولیدی فوق‌العاده‌ای همراه بوده و یک گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک نیز این مجموعه را همراهی می‌کند.

رنگ بدنه نیز ما را به یاد رنگ مشهور زرد سال ۱۹۸۷ می‌اندازد. از جمله ویژگی‌های بصری این خودرو می‌توان به دماغه مشابه پورشه ۹۱۱، گلگیرهای پهن و اسپویلر عقب بزرگ اشاره کرد. سپر عقب دارای ورودی هوا نیز جذاب و درعین‌حال گیراست.

راف می‌گوید CTR شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت زیر ۳.۵ ثانیه داشته و در کمتر از ۹ ثانیه می‌تواند از سکون به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. حداکثر سرعت CTR نیز فراتر از ۳۶۰ کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

این خودرو وزن خشک ۱۲۰۰ کیلوگرمی داشته و دلیل آن نیز استفاده از شاسی و پانل‌های بدنه فیبر کربنی می باشد. ساختار تصادف فولادی در بخش جلو نیز به همراه رول کیجی یکپارچه بر ایمنی CTR افزوده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar