پدال/ هیوندای کرتا اولین بار در سال ۲۰۱۵ به عنوان کراس اووری ارزان‌قیمت برای بازارهای در حال توسعه معرفی شد. دومین نسل این خودرو در سال ۲۰۱۹ و با طراحی ظاهری و کابین دگرگون شده پدیدار گردید و حالا کره‌ای‌ها در حال آماده شدن برای فیس لیفت اساسی دومین نسل کرتا می‌شوند. هیوندای به تازگی تیزرهایی از این خودرو را منتشر کرده است.

این خودروساز کره‌ای تنها چند اسکچ طراحی از کرتا فیس لیفت را منتشر نموده اما قبلاً تائید کرده این کراس اوور کوچک تغییرات ظاهری گسترده‌ای داشته و از طراحی مشابه با نسل جدید توسان استفاده خواهد کرد؛ به عبارت دیگر باید منتظر جلوپنجره‌ای بزرگ و پهن با چراغ‌های یکپارچه داخل آن باشیم. بخش پایینی نمای جلو نیز شاید برخی ریزه‌کاری‌های دیگر را تجربه کند.

به نظر می‌رسد بخش عقب این خودرو ظاهر آشنای قبلی و همان چراغ‌های جداگانه را حفظ کرده است. در یکی از اسکچ ها نیز می‌توانیم کابین را ببینیم که البته به نسخه فرمان راست کرتا تعلق داشته و تقریباً مشابه نسخه قبل از فیس لیفت است.

این کراس اوور کوچک در آمریکا عرضه نشده و اتوکار هند گزارش داده نسخه به‌روز شده آن ابتدا در اندونزی و به‌صورت ۵ و ۷ نفره معرفی خواهد شد. رسانه‌های محلی می‌گویند رونمایی نسخه فیس لیفت کرتا در ماه دسامبر ۲۰۲۱ انجام شده و فروش آن نیز از اوایل سال آینده آغاز خواهد شد. پس از عرضه کرتا فیس لیفت در اندونزی، این کراس اوور راهی چین، تایلند، برزیل و دیگر کشورها خواهد شد.

البته رسانه‌های برزیلی می‌گویند کرتا فیس لیفت به این زودی‌ها دیده نخواهد شد. شاخه برزیل هیوندای دومین نسل کرتا را امسال عرضه کرده و بنابراین ارائه مدل فیس لیفت در این کشور طول خواهد کشید. البته چیزی به‌صورت رسمی تائید نشده و در ماه‌های آینده اخبار بیشتری منتشر خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar