باشگاه خبرنگاران/ موتور M۳ Competition اکنون برای سال ۲۰۲۲ قدرتمندتر از نسل قبل شده و می تواند تا ۵۰۳ اسب بخار قدرت تولید کند.
 
هرگاه حرف M و شماره ۳ روی نشان یک مدل خودرو قرار بگیرند، راننده می‌تواند انتظار یک تجربه عالی رانندگی را داشته باشد و این موضوع در مورد بی ام و  M۳ سدان ۲۰۲۲ صادق است. این خودرو ممکن است به برخی دلایل مورد توجه قرار نگیرد اما از طرفی دارای بسیاری امکانات خاص و فوق العاده است که طرفداران زیادی دارد.

این خودرو در نسل های قبلی به دلیل داشتن گیربکس دستی با موتور شش سیلندر بسیار خوب به نظر می رسید و و اکنون نیز امکانات جدیدتری دارد. M۳ مدل purist استاندارد ۴۷۳ اسب بخار قدرت تولید می کند  و در مدل  Competition به دلیل داشتن یک توربین مستقیم دوقلو شش تایی می تواند تا ۵۰۳ اسب بخار قدرت ایجاد کند. این خودرو فقط به صورت اتوماتیک عرضه می‌شود که تنها راه اضافه کردن سیستم چهار چرخ محرک است.

برای اولین بار در تاریخ M۳، مدل ۲۰۲۲ با سیستم چهار چرخ محرک عرضه می‌شود. سیستم جدید اختیاری ۴ هزار و ۱۰۰ دلار قیمت دارد و تنها با مدل Competition اتوماتیک سازگار است. در حالی که این بدان معناست که خریداران نمی‌توانند آن را با گیربکس شش سرعته DIY بخرند، اما بی ام و می‌گوید افزودن AWD باعث می‌شود M۳ Comp سریعتر از نمونه عقب خود باشد.

برخی معتقد هستند که این خودرو نباید تنها با گیربکس اتوماتیک ارائه شود، زیرا شش سرعته دستی در نسخه معمولی بسیار رضایت بخش بوده است. بسیاری از افراد به دلیل داشتن قدرت اضافی و سیستم چهار چرخ محرک (۴۱۰۰ دلار اضافی) برای مبتدیان جذاب است. 
  
در پایان باید گفت که سدان M۳  همانند کوپه M۴ جدید از یک موتور شش سیلندر ۳.۰ لیتری دوقلو استفاده می‌کند که در نسخه معمولی ۴۷۳ اسب بخار قدرت و ۴۰۶ پوند فوت گشتاور را به چرخ‌های عقب می‌فرستد. گیربکس شش سرعته دستی تنها گیربکس ارائه شده است.

موتور M۳ Competition حتی قدرتمندتر است و ۵۰۳ اسب و ۴۷۹ پوند فوت تولید می‌کند، اما تنها با گیربکس هشت سرعته اتوماتیک ارائه می‌شود. M۳ Comp به صورت استاندارد با دیفرانسیل عقب عرضه می‌شود، اما این سیستم با سیستم چهارچرخ محرک که شامل حالت رانندگی عقب است نیز موجود است.

هر M۳ همچنین دارای دمپر‌های تطبیقی ​​و حس پدال ترمز قابل تنظیم است. این سدان را می‌توان با ترمز‌های کربن سرامیکی قوی تری نیز مجهز کرد که دارای کالیپر‌های سرد با رنگ طلایی است.  علاوه بر نشان منحصر به فرد "M" و جزئیات تریم متمایز، فضای داخلی M۳ اساساً همان سری ۳ معمولی است؛ این بدان معناست که M۳ دارای طراحی، فضای سرنشینان و دید بیرونی مشابه نمونه قبلی است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar