logo
  1. جذاب ترین ها
خودرو

در تمیز کردن خودرو از چه موادی نباید استفاده کرد؟

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
در تمیز کردن خودرو از چه موادی نباید استفاده کرد؟

باشگاه خبرنگاران/ تمیز نگه داشتن ماشین ارزش خودرو شما را بالا می برد و در زیبایی آن اهمیت زیادی دارد.
 
یکی از فضاهایی که نیاز به ضدعفونی مداوم دارد، خودرو است. به دلیل وجود گوشه ها و شکاف‌های زیاد در داخل خودرو، انجام یک کار مناسب بدون صرف زمان و تلاش بی رویه می‌تواند دشوار باشد که استفاده از عوامل و تجهیزات مناسب می تواند این کار را راحت تر کند.

نکته ای که در تمیز کردن سطوح وجود دارد، این است که برخی محصولات ممکن است در از بین بردن ویروس‌ها بسیار موثر باشند، اما سازندگان خودرو ممکن است توصیه کنند از آن‌ها برای ضدعفونی داخل خودرو استفاده نکنید که برخی از آنها را در این گزارش بررسی می کنیم.

سفید کننده: اگر تصمیم به استفاده از سفید کننده دارید، تنها میزان کمی از آن را در یک بطری بریزید و به حالت اسپری روی محل مورد بزنید  سپس آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. توجه کنید که آن را با هیچ محصول پاک کننده دیگری مخلوط نکنید.

آمونیاک:  هر محصول مبتنی بر آمونیاک می‌تواند به وینیل و پلاستیک آسیب برساند.

پراکسید هیدروژن: می‌تواند به وینیل و پلاستیک آسیب برساند.

استون، کلر، همه حلال‌ها و همه موارد فوق به رنگ و مواد داخلی خودرو شما آسیب می‌رسانند.

نحوه صحیح ضدعفونی کردن خودرو: قبل از شروع، دستان خود را بشویید؛ از دستگیره‌های درب بیرونی و درپوش بنزین شروع کنید، با آب و صابون بشویید، سپس روی قسمت داخلی کار کنید. تمام سطوح و مناطقی را که معمولاً جاروبرقی می‌کشید، جاروبرقی بکشید. سطوح داخلی را با آب و صابون مخصوص خودرو کاملاً تمیز کرده و بشویید و سپس به سراغ گوشه‌ها بروید.

محلول ضدعفونی کننده را روی یک پارچه نرم تمیز یا حوله میکروفیبر اسپری کنید و روی سطوح را پاک کنید. سطوح سخت را با پاک کردن با محلول ضد عفونی کننده ضد عفونی کنید. در نهایت دستان خود را با آب و صابون بشویید.

با توجه به آنچه گفته شد، بیایید صریح باشیم، اگر شستن دست‌هایمان با آب و صابون باعث می شود این ویروس از بین برود، پس در نتیجه می توان از آنها در ضد عفونی کردن سطوح استفاده کرد و نیازی به استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده‌ نیست.

فقط با یک مایع ظرفشویی غیر خورنده و با pH خنثی سعی کنید سطوح را کاملاً بشویید و به این نکته توجه کنید هر زمان که برای خرید به بیرون می‌روید، تا زمانی که دست‌های خود را نشسته اید، آنها را به بینی، دهان یا چشمان خود نزنید!

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar