پدال/ ابرخودرو استون مارتین، در سه نسخه تولید می‌شود. مدل اسپایدر دارای سقف شیشه‌ای با قابلیت جابه‌جایی است و حدود ۳/۸ میلیون دلار قیمت دارد.

مدل مفهومی از ابرخودروی استون مارتین، سال ۲۰۱۶ رونمایی شد. باگذشت نزدیک به ۶ سال از شروع این پروژه، هنوز والکری به دست مصرف‌کننده نرسیده است و مراحل پیش‌تولید را می‌گذراند. البته این شرایط در دنیای ابرخودروها عجیب نیست و مشتریان مدل‌های کلکسیونی، معمولا سرمایه‌گذارانی صبور هستند. ابرخودروی مرسدس AMG نیز، سال ۲۰۱۷ پیش‌فروش شد و تاکنون، هنوز درحال گذراندن آزمایش‌های فنی است.

طبق برنامه، ۲۷۵ والکری ساخته خواهد شد که ارزان‌ترین مدل با بدنه‌ی کوپه، ۳ تا ۳/۵ میلیون دلار برای خریدار، هزینه خواهد داشت. نسخه‌ی AMR PRO مخصوص رانندگی در پیست، ۳/۵ میلیون دلار  و مدل اسپایدر ۳/۸ میلیون دلار قیت دارند. البته رقم دقیق پرداختی برای این خودروها هنوز رسما تایید نشده است.

والکری از پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر ۶/۵ لیتری تنفس طبیعی همراه یک موتور برقی ۱۶۰ اسب بخار استفاده می‌کند. این خودرو مجهز به یکی از قوی‌ترین موتورهای هیبریدی دنیا است و ۱۱۳۹ اسب بخار قدرت دارد (البته در بعضی منابع، قدرت والکری ۱۱۶۰ اسب بخار پیش‌بینی شده است). زمان لازم برای سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتربرساعت والکری، ۲/۶ ثانیه اعلام شده و در مدل‌های مختلف، نهایت سرعت ۳۳۰ تا ۳۵۰ کیلومتربرساعت دارد. براساس ادعای شرکت سازنده، والکری AMR PRO می‌تواند به نهایت سرعت ۴۰۰ کیلومتربرساعت نیز برسد اما این شرایط، فعلا به‌دلایل فنی مثل فقدان تایرهای مناسب، فراتر از سطح ایمنی خودرو است.

هنری کچپول (Henry Catchpole) یکی از مشهورترین خبرنگاران در حوزه‌ی خودرو محسوب می‌شود. او با تست و بررسی ویدئویی از خودروهای اسپرت مشهور شده است و حالا چهره‌ای شناخته شده در سطح جهانی محسوب می‌شود. این کارشناس و محقق انگلیسی، به تازگی از طرف شرکت استون مارتین برای دیدار با والکری اسپایدر دعوت شده است. ویدئویی که در بالا ملاحظه می‌کنید، حاصل ملاقات هنری کچپول با گران‌ترین محصول تاریخ استون مارتین است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar