دیجیاتو/ شرکت آمریکایی مولن (Mullen) از یک کراس‌اوور برقی جذاب با نام فایو (Five) در نمایشگاه خودروی لس آنجلس پرده‌برداری کرد. این کراس‌اوور طراحی خاصی داشته و اتاق آن فرمی کوپه‌مانند دارد. چراغ‌های اصلی باریک، دستگیره‌های کشویی مخفی‌شونده و رینگ‌های بزرگ ۲۳ اینچی از خصوصیات اصلی این کراس‌اوور جدید در نمای ظاهری هستند. در بخش فنی نیز باید به مواردی مثل شتاب ۳.۲ ثانیه‌ای و برد حرکتی ۵۲۳ کیلومتر اشاره کرد.

مولن فایو در داخل کابین فضای خیلی ساده و بی‌آلایشی دارد. بدون شک اصلی‌ترین المان این بخش نمایشگری است که در قسمت میانی داشبورد نصب شده؛ یک نمایشگر دیجیتال نیز در پشت فرمان دیده می‌شود که البته برخلاف رویه موجود، ابعاد خیلی کوچکی دارد.

با دقت در تصاویر موجود می‌توان متوجه شد مولن از تزئینات چوبی در داخل کابین به‌وفور استفاده کرده است. به گفته این شرکت فایو در سه تریم وارد بازار خواهد شد. در تریم میانی تورینگ به جای صندلی نیمکتی سه نفره، از دو صندلی مجزا در عقب بهره گرفته شده است. این صندلی‌ها خیلی راحت و قابل تنظیم بوده و از طریق یک کنسول سرتاسری از هم جدا شده‌اند.

از نظر تجهیزات باید گفت مولن فایو دست پر وارد میدان شده است. این کراس‌اوور برقی از فناوری‌های جلوگیری از نفوذ صداهای مزاحم و تشخیص چهره بهره می‌برد. مولن می‌گوید فناوری تشخیص چهره این خودرو قادر است هنگام نزدیک شدن راننده وی را شناسایی کرده و درها را بطور خودکار برایش باز کند. مثل محصولات تسلا، این کراس‌اوور برقی به دو حالت Sentry و Dog مد نیز مجهز شده است.

درباره مشخصات فنی اطلاعات چندان زیادی در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته و فقط می‌دانیم مولن فایو پیشرانه دو موتوره و پک باتری ۹۵ کیلووات ساعتی دارد. شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر این کراس‌اوور برقی ۳.۲ ثانیه و برد حرکتی آن ۵۲۳ کیلومتر اعلام شده است.

این کراس‌اوور کوپه از فناوری شارژ پرسرعت پشتیبانی می‌کند و در عرض ۲۱ دقیقه تا ۸۱ درصد از ظرفیت باتری آن پر می‌شود. مولن برای افرادی که به دنبال قدرت بیشتر و شتاب بهتر هستند، نسخه RS را تدارک دیده است. این نسخه شتابی برابر با ۱.۹ ثانیه دارد و می‌تواند به نهایت سرعت ۳۲۲ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

و اما قیمت؛ مولن برای مدل پایه فایو قیمتی برابر با ۵۵ هزار دلار تعیین کرده است. تریم میانی تورینگ هم ۷۵ هزار دلار قیمت دارد که البته با لحاظ کردن مشوق‌های مالیاتی این ارقام کاهش می‌یابند. این شرکت با پیش‌پرداخت ۱۰۰ دلار سفارشات مشتریان را دریافت می‌کند. اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش برود، مولن فایو اواخر سال ۲۰۲۳ وارد فاز تولید شده و در فصل اول سال ۲۰۲۴ به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar