باشگاه خبرنگاران/ هیچ شاسی بلندی به اندازه جنسیس GV۸۰ در بازار خودرو‌های لوکس سروصدا ایجاد نکرده است؛ اکنون این خودرو در مقابل یکی از پیشگامان صنعت شاسی بلند قرار گرفته است. بی ام و X۵ سه ردیفه دیگر خودرو مورد مقایسه است که امکاناتی مشابه جنسیس دارد.

GV۸۰: جنسیس GV۸۰ شاسی بلندی جذاب است. جلوپنجره بزرگ آن به نظر آراسته و کاملاً زیبا به نظر می‌رسد. جنسیس GV۸۰ با فناوری خود رتبه‌ ممتاز را به دست آورده است و به کمک چراغ‌های جلوی استاندارد مجهز به پروژکتور LED و کسب رتبه‌ قابل قبول، توانست به این موفقیت نائل شود. این خودرو دارای چرخ‌های بزرگ ۲۲ اینچی است که کیفیت سواری خوبی را به ارمغان می آورد.

جنسیس GV۸۰ دارای یک موتور ۳.۵ لیتری V۶ با توربو دوقلو است. در نتیجه، حداکثر قدرت ۳۷۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۳۹۱ پوند بر فوت تولید می‌کند.  این یک شاسی بلند سه ردیفه بزرگ و سنگین است و با وجود ۳۷۵ اسب بخار قدرت، نیاز به تلاش بیشتری دارد تا بتواند سریعتر حرکت کند. 

موتور این خودرو بسیار بی صدا است و  در حین حرکت هیچ صدایی به داخل نفوذ نمی کند؛ توربو دوقلو به معنای گشتاور پایین بسیار زیاد است. در GV۸۰، بیشتر خروجی ۳۹۱ پوند فوت آن تنها از ۱۳۵۰ دور در دقیقه در دسترس است. جنسیس آن را به گونه‌ای تنظیم کرده است که سواری خوبی داشته باشد که به حداقل تلاش نیاز داشته باشد.

با وجود چرخ‌های ۲۲ اینچی، سواری کاملاً بی‌عیب و جاذب است، در بزرگراه نیز این خودرو بدون توجه به سرعت، احساس راحتی و آرامش را برای سرنشینان فراهم می‌کند. در عقب GV۸۰ مثل جلو چراغ‌های دوقسمتی کار شده و اسپویلر روی سقف و یک اسپویلر ظریف روی درب صندوق بار هم از دیگر ویژگی‌های قابل‌توجه این قسمت هستند. نوشتهٔ کرومی GENESIS نیز با فونت بزرگی بین چراغ‌های عقب جای گرفته است. بسیاری از پانل‌های بدنهٔ این ماشین شامل درها، کاپوت و درب صندوق بار از آلومینیوم سبک‌وزن ساخته شده‌اند.

X۵: بی ام و  X۵ در مقایسه با GV۸۰ تقریباً غیرقابل توصیف به نظر می‌رسد؛ به نظر می‌رسد از همان قالبی ساخته شده است که دیگر خودروهای X۳ و X۷، ساخته شده است. قطر چرخ‌ها در مقایسه با جنسیس یک اینچ کمتر است. X۵ هیبریدی رانندگی متفاوتی را فراهم می کند. 

موتور ۳.۰ لیتری شش سیلندر مستقیم و موتور الکتریکی، مجموعاً ۳۸۹ اسب بخار قدرت و ۴۴۳ پوند فوت حداکثر گشتاور تولید می‌کند. این موتور با یک گیربکس اتوماتیک هشت سرعته ارائه می‌شود که نیرو را به هر چهار چرخ می‌فرستد.  پلاگین بودن، یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های این خودرو است و باعث تعجب این است که در فضایی به این اندازه در شهر در سکوت مطلق بگردید و همچنین کاملاً کارآمد است.

امکانات رفاهی استاندارد این خودرو شامل سقف پانورامیک، دوربین دید عقب، صندلی‌های برقی جلو مجهز به گرمکن، چراغ‌های LED تطبیق‌پذیر جلو و جدیدترین نسل سامانه iDrive ب‌ام‌و به همراه دو نمایشگر ۱۲.۳ اینچی روی داشبورد و مقابل چشمان راننده خواهد بود. سامانه مسیریاب با پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اتو نیز جزئی از سیستم اطلاعات سرگرمی این خودرو به شمار می‌آید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar