پدال/ شورولت کوروت C2 دهه ۶۰ میلادی با پیشرانه لامبورگینی می‌تواند ترکیب ایده آل بسیاری از طرفداران باشد. متخصصان بازسازی خودرو در شرکت آمریکن لجندز این آرزو را به واقعیت تبدیل کرده‌اند. همکار شرکت یاد شده در بخش طراحی و ظاهر نیز کاران ادیوی بوده است.

ادیوی اولین رندرها از این پروژه را روی حساب کاربری خود آپلود کرده است. طرح او روح کلی کوروت اصلی را حفظ کرده اما برخی جزئیات به روز شده‌اند تا خودروی مدرن‌تری به وجود آید. مهم‌ترین نکات ظاهری این خودرو به چراغ‌های جلوی پاپ آپی مربوط می‌شوند که حالا جای خود را به نوار LED نازکی داده‌اند. نمای جلوی این کوروت چیزی شبیه مدل‌های کنونی است نه کوروت دهه ۶۰ میلادی.

در پروفایل جانبی هم رینگ‌هایی را می‌بینیم که هماهنگی جذابی با گلگیرها دارند. خط شانه این کوروت تیزتر شده و خطوط شیشه نیز زاویه‌دارتر از قبل هستند. در بخش عقب شیشه عقب جدای کوروت ۶۳ را شاهد هستیم. چراغ‌های این بخش نیز در پهنای خودرو کشیده شده و به جای چراغ‌های گرد و دوگانه شاهد طراحی مدرن‌تری هستیم.

شاید تولید بدنه این کوروت آسان‌ترین بخش پروژه بوده باشد. چالش بزرگ‌تر به نصب پیشرانه ۱۰ سیلندر ۵.۲ لیتری لامبورگینی گالاردو LP 560-4 مدل ۲۰۱۴ زیر کاپوت طویل کوروت مربوط می‌شود. این پیشرانه در حالت استاندارد قدرت ۵۵۲ اسب بخاری و گشتاور ۵۴۰ نیوتون متری تولید می‌کند. شورولت پیشرانه‌های خود با قدرت و گشتاور بیشتری را ارائه می‌کند اما خب صدای آن نمی‌تواند به پای غرش‌های این نیروگاه ۱۰ سیلندر برسد.

پیشرانه یاد شده در گالاردو باعث ثبت شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت زیر ۴ ثانیه شده است. البته گفته می‌شود این کوروت C2 حتی سریع‌تر هم خواهد بود. کوروت C2 با پیشرانه لامبورگینی فعلاً در حد رندرها بوده اما آمریکن لجندز به دنبال معرفی نسخه تکمیل شده آن در نمایشگاه SEMA 2023 است و بنابراین باید تقریباً یک سال منتظر رونمایی این خودرو بمانیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar