اسب بخار/ تقاضای بالا برای رزرو تسلا سایبر تراک به حد عجیبی رسیده است.

تسلا سایبر تراک واقعاً پرحاشیه تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. در زمان رونمایی این تراک، بسیاری از افراد تصور کردند ایلان ماسک با آن ها شوخی کرده است! در حالی که، آن ها منتظر بودند یک پیکاپ الکتریکی تأثیرگذار روی استیج بیاید، اما با یک طراحی الکتریکی نامأنوس مواجه شدند! واضح است که چنین پدیده ای مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد، تا جایی که، میزان درخواست ها برای آن از ۱ میلیون بار هم فراتر می رود. به تازگی، تسلا اعلام کرده است سال آینده هم خبری از تولید سایبر تراک نیست! در حالی که، پیش از این هم مشتریان ۲ سال برای تولید آن منتظر بوده اند، بنابراین سال ها طول می کشد تا ۱٫۳ میلیون رزرو برای سایبر تراک پر شود. در واقع، تقاضا برای سایبر تراک به حدی است که مردم همچنان به فهرست خرید آن اضافه می شوند.

رقابت تسلا با فورد

البته قطعاً این میزان تقاضا برای تسلا سایبر تراک به معنای خریداری این پیکاپ از سوی تمام افراد فهرست رزرو نیست، اما به هر حال، نیمی از آن ها احتمال دارد به خرید خودرو اقدام کنند که همین عدد هم حدود سه برابر میزان تقاضا برای پیکاپ فورد F-150 لایتنینگ است و به سختی می توان آن را باور کرد. شاید قبلاً چنین چیزی را مردم به سختی قبول می کردند. در همان زمان که میزان تقاضا برای پیکاپ الکتریکی فورد، ۲۰۰,۰۰۰ دستگاه بوده، سایبر تراک تنها در طول یک هفته پس از باز شدن فهرست رزرو، ۲۵۰,۰۰۰ دستگاه درخواست را به نام خود ثبت کرده است! طبق گزارش های به دست آمده، ۱,۲۷۰,۰۰۰ دستگاه تقاضای ثبت شده برای تسلا سایبر تراک، در مجموع، به میزان ۸۰ بیلیون دلار ارزش دارد.

محبوبیت سایبر تراک
لازم به ذکر است که هنوز هم هیچ راهی برای اطلاع یافتن از تعداد دقیق رزروهای سایبر تراک وجود ندارد. اگرچه در حال حاضر، یک سیستم Crowdsourced برای این منظور راه اندازی شده است. یک گزارش تحلیلی از ۶ ماه پیش نشان می دهد که تعداد رزروهای سایبر تراک، مرز ۶۵۰,۰۰۰ دستگاه را رد کرده است، اما روز به روز به شکلی عجیب به میزان سفارش ها افزوده می شود! رزرو خرید تسلا سایبر تراک فقط ۱۰۰ دلار هزینه دارد، بنابراین احتمالاً بسیاری از افراد از سر کنجکاوی اقدام به این کار کرده اند و منتظرند ببینند در آینده چه اتفاقی می افتد. با تمام این صحبت ها، تقاضای بالا برای تسلا سایبر تراک نشان از این واقعیت دارد که مردم بیش تر از قبل به سمت خرید خودروهای برقی متمایل شده اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar