پدال/ خودروی شهری کوچک سوزوکی آلتو جدید برای بازار ژاپن معرفی شد که در نسل نهم خود از سیستم محرکه نیم هیبریدی و فناوری‌های ایمنی هوشمند بهره می‌برد.

در پی افشای بروشور چند هفته پیش، سوزوکی اولین تصاویر از نسل نهم خودروی شهری کوچک آلتو (Alto) را برای بازار ژاپن منتشر کرد. به گزارش carscoops، با وجود نام مشابه، مدل مخصوص بازار محلی ژاپن کاملاً متفاوت از سوزوکی ماروتی آلتو است که در هند و سایر بازارها فروخته می‌شود.

سوزوکی آلتو جدید شکل هاچ‌بک دو جعبه‌ای خود را حفظ کرده، اما بدنه کاملاً بازطراحی شده است. در جلو، سپر تغییریافته و چراغ‌های گردتر وجود دارد که در مقایسه با مدل قبلی آلتو که در سال ۲۰۱۴ رونمایی شد، حالت تهاجمی کمتری به آن می‌دهد.

شکل مدل جدید به لطف جلوپنجره عمودی‌تر و خط سقفی مسطح، جعبه‌‌ای‌تر است، درحالی‌که نمای جانبی و قسمت عقب ظاهر خودروی شهری معمولی‌تری را بدون خط پنجره الهام‌گرفته از ایگنیس (Ignis) دارند. در این زمینه، چراغ‌های عقب پایین سوزوکی آلتو قبلی به حالت عمودی در کناره‌های صندوق منتقل شده‌اند.

در داخل کابین، چیدمان آشنا به نظر می‌رسد و انگار نسل جدید بیشتر شبیه نسخه‌ی به‌روزرسانی شده از مدل کنونی این خودرو است. با این حال، بسیاری از اجزای جدید مانند داشبورد بازطراحی شده، نشانگر جلوداشبورد، فرمان و محفظه‌های ذخیره‌سازی اضافی در کابین چهار نفره وجود دارد.

به‌روزرسانی کابین همچنین فناوری‌های ایمنی بیشتری را به همراه خواهد داشت که از جمله شامل سیستم‌های پایه دستیار هوشمند راننده (ADAS) مانند ترمز اضطراری خودکار، هشدار برخورد از جلو، هشدار خروج از خط و دستیار نور بالا می‌شود.

سوزوکی آلتو با سیستم محرکه نیم هیبریدی، پیشرانه‌ی ۶۶۰ سی‌سی سه سیلندر بنزینی موجود را با ژنراتور استارتر یکپارچه (ISG) ترکیب می‌کند و بسته باتری لیتیوم یون نیز برای آن در دسترس خواهد بود. این شرکت هنوز اعداد و ارقامی را درباره‌ی عملکرد خودروی هیبریدی ارائه نکرده است، اما انتظار داریم که نسبت به مدل قبلی احتراق داخلی که قبلاً خودرویی کاملا مقرون‌به‌صرفه بود، مصرف سوخت کمتری داشته باشد. چیزی که ما نمی‌دانیم این است که آیا سوزوکی در حال برنامه‌ریزی برای عرضه‌ی نسخه اسپرت توربو RS برای نسل نهم آلتو است یا خیر.

انتظار می‌رود سوزوکی آلتو برای بازار ژاپن در سال ۲۰۲۲ وارد بازار این کشور شود، درحالی‌که نسل جدید آلتو برای سایر بازارها احتمالاً به‌زودی عرضه خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar