پدال/ اگر در بازار به دنبال محصولی کلاسیک از BMW هستید می‌توانید این مدل را در نظر بگیرید. خودرویی که تماشا می‌کنید BMW 2002 توربو مدل ۱۹۷۴ است که یکی از ۱۶۷۲ دستگاه تولیدی در تاریخ می‌باشد. این خودرو هم‌اکنون در تامپای فلوریدا حراج شده و تنها دو روز پس از گذشتن حراجی قیمت آن به ۶۵ هزار دلار رسیده است.

روی بدنه این خودرو رنگ سفید شامونیکس نشسته و نوارهای رنگی BMW موتور اسپورت و نوشته‌های توربو روی بدنه خودنمایی می‌کنند. رینگ‌های کرومی و نقره‌ای فابریک کارخانه به همراه اسپویلر لبه‌ای در عقب، نشان‌های مشکی و اسپورت، سپر عقب کرومی و آینه‌هایی از همین تریم جزو دیگر بخش‌های قابل‌ذکر هستند. بدنه این خودرو استهلاک بسیار کمی را نشان می‌دهد که البته جای تعجب هم ندارد زیرا این خودرو فقط ۳۸ هزار کیلومتر کار کرده است.

با نگاهی به داخل کابین شاهد صندلی‌های جلوی زیبا با پوشش چرمی خواهید بود. به این موارد باید پشت آمپرهای قرمز، کف‌پوش‌های فابریک و پوشش سقف سفید را هم اضافه کرد. نیروبخش BMW 2002 استاندارد پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو با قدرت‌های ۹۹ و ۱۱۸ اسب بخاری بوده اما در سال ۱۹۷۳ مدل توربو معرفی شد که در واقع اولین محصول توربوی تولیدی BMW بود. این خودرو در آن زمان قدرت ۱۶۸ اسب بخاری و گشتاور ۲۴۰ نیوتون متری تولید می‌کرد که با توجه به استانداردهای دوران خود ارقام احساس‌برانگیزی محسوب می‌شود.

گفته می‌شود این خودرو در زمان صفر بودن به مالک سوئدی خود تحویل داده شده بود و تا ۵ ماه پیش نیز در فرانسه قرار داشت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar