سایپا نیوز/ پیکاپ سری-اف کمپانی فورد همچنان محبوب ترین وانت در بین برندهای خودروسازی آمریکا باقی مانده و برای 40 سال پیاپی پرفروش ترین خودرو و 45 سال پرفروش ترین وانت در بازار آمریکا باقی مانده است.

از ابتدای سال 2021 تا پایان ماه نوامبر 663,508 وانت سری اف فروخته شده است. در سه فصل اول سال 534,831 دستگاه فروخته شده بود که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال 2020، حدود 7 درصد هم کاهش نشان داده است. فقط در ماه نوامبر فورد موفق به فروش 159,000 دستگاه خودرو شد که بیش از 82 هزار دستگاه آن را وانت های فورد تشکیل داده اند.

بر اساس آمار منتشر شده توسط سی ان بی سی، در سه فصل اول سال 2021 دوج موفق به فروش 434,772 دستگاه پیکاپ رام شد و جنرال موتورز در مقام سوم، در همین مدت 407,00 دستگاه شورولت سیلورادو فروخته است. جنرال موتورز معمولاً در پایان هر فصل سال تعداد فروش محصولات خود را منتشر می کند.

بر اساس ارزشیابی مؤسسه تحقیقاتی ولف Wolfe ارزیابی فورد از عملکرد عالی به عملکرد خوب تنزل پیدا کرد. این ارزشیابی ها در انتخاب سهام خودروسازان تا حدود زیادی تأثیر دارد. مؤسسه ولف امسال سهام جنرال موتورز را به فورد ترجیح می دهد و علت آن را ادغام و تصاحب استارت آپ کروز در سال 2016 می داند و اعتقاد دارد که برای آینده صنعت خودرو، توانمندی در حوزه خودران ها یک عامل مؤثر است.

در خبری جداگانه، فورد اعلام کرده است که نیمی از محصولات موستانگ به فروش رفته در ماه نوامبر در این خودروسازی از نوع برقی بوده است. در ماه نوامبر، 3088 دستگاه مک-ای موستانگ به فروش رسیده است. اولین خودروی برقی مدرن فورد از ابتدای سال 2021 با تقاضای بالایی مواجه شده است. به ویژه آن که صفر تا صد مک-ای 3.5 ثانیه است، مشتریان اعتماد پیدا کرده اند که از لحاظ عملکرد [قدرت، شتاب و سرعت] موستانگ برقی از مدل بنزینی آن چیزی کم ندارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar