باشگاه خبرنگاران/ شورولت کلرادو و تویوتا تاکوما از نظر سگمنت بسیار شبیه یکدیگر هستند که در این گزارش به بررسی آن‌ها پرداخته ایم.
 
بسیاری از خودروهای شاسی بلند لوکس هستند که در بازار خواهان زیادی دارند، از جمله این خودروها می توان به شورولت کلرادو و تویوتا تاکوما اشاره کرد که طرفداران خاص خود را دارد. در حقیقت، شورولت کلرادو و تویوتا تاکوما این روز‌ها خودروهای بسیار شیکی هستند و می توان آنها را جزو بهترین شاسی بلندها در نظر گرفت.

تویوتا تاکوما محبوب‌ترین انتخاب است، اما آیا بهتر از دیگر رقیب است؟ در حالی که ممکن است بازار پیکاپ های سایز متوسط ​​به اندازه پیکاپ فول سایز مورد رقابت نباشد، اما این بدان معنا نیست که سازندگان این دسته از خودروها را نادیده بگیرند. پیکاپ تویوتا تاکوما، محبوب‌ترین خودروی سایز متوسط ​​در آمریکای شمالی است و اینطور نیست که رقیبان کمی داشته باشد.

این پیکاپ ژاپنی رقابت سختی با غول‌های دیترویت فورد و جنرال موتورز در قالب فورد رنجر و شورولت کلرادو روبرو دارد. 

کلرادو: یک صفحه نمایش لمسی اطلاعات سرگرمی ۷.۰ اینچی با قابلیت اندروید اتو و اپل کارپلی در کلرادو WT (یا پیکاپ کار) استاندارد است. صندلی راننده با قابلیت تنظیم برقی چهار جهته نیز یک پیشنهاد استاندارد در کلرادو است. با این حال، کنترل تهویه به صورت استاندارد از تریم Z۷۱ به بعد در دسترس است.

نسخه LT و بالاتر دارای یک صندلی راننده با قابلیت تنظیم برقی در 6 جهت است در حالی که تنظیم برقی چهار جهته برای صندلی سرنشین فقط در تریم ZR۲ موجود است. همچنین می‌توانید نقطه اتصال Wi-Fi و صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی ۸.۰ اینچی بزرگ‌تر را در همه تریم‌ها به جز WT پایه دریافت کنید. با این حال، MID ۴.۲ اینچی در دسته ابزار، تنها با تریم‌های Z۷۱ و ZR۲ در دسترس است.

تاکوما: فقط TRD Pro و تریم برتر لیمیتد دارای سیستم کنترل آب و هوای دو منطقه‌ای به صورت استاندارد هستند. انتخاب TRD Sport و TRD Off-road، این ویژگی را به عنوان بخشی از یک بسته در دسترس قرار می‌دهد در حالی که SR و SR۵ فقط با تهویه مطبوع دستی عرضه می‌شوند.

در مورد سیستم اطلاعات سرگرمی این خودرو باید گفت که دارای یک سیستم ۷.۰ اینچی با اپل کارپلی و اندروید اتو استاندارد است؛ همچنین با یک سیستم ۸.۰ اینچی تریم SR۵ در دسترس است. ناوبری همراه با سیستم صوتی ممتاز JBL تنها به صورت استاندارد در TRD Pro با گیربکس اتوماتیک و تریم‌های Limited موجود است. تریم SR۵ از طریق TRD Off-road فقط می‌تواند ناوبری را به عنوان بخشی از یک بسته اختیاری داشته باشد.

تمام تریم‌ها به صورت استاندارد دارای صفحه آنالوگ با صفحه نمایش ۴.۲ اینچی MID هستند. تویوتا و شورولت هر دو در اینجا در شرایط مساوی هستند. در حالی که شورولت یک صندلی راننده با قابلیت تنظیم برقی را به صورت استاندارد ارائه می‌دهد، تویوتا با یک صندلی با قابلیت تنظیم برقی ۱۰ جهته در تریم‌های بالاتر عرضه می‌شود. 

تاکوما: تاکوما با دو پیشرانه و دو گیربکس که یکی از آن‌ها دستی است در دسترس است. این خودرو با یک موتور ۲.۷ لیتری چهار سیلندر ارائه می شود که ۱۵۹ اسب بخار قدرت و ۱۸۰ پوند فوت حداکثر گشتاور تولید می‌کند. این تنها با گیربکس شش سرعته اتوماتیک موجود است.
  
موتور ۳.۵ لیتری V۶ دیگر موتوری است که ۲۷۸ اسب بخار قدرت و ۲۶۵ پوند بر فوت حداکثر گشتاور تولید می‌کند. این خودرو با هر دو مدل گیربکس 6 سرعته دستی و 6 سرعته اتوماتیک و با هر دو مدل بدنه موجود است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar