باشگاه خبرنگاران/ فورد برانکو اسپرت و جیپ چروکی از نظر سگمنت بسیار شبیه یکدیگر هستند که در این گزارش به بررسی آن‌ها پرداخته ایم.
 
بسیاری از خودروهای آفرودی هستند که در بازار خواهان زیادی دارند، از جمله این خودروها می توان به فورد برانکو اسپرت و جیپ چروکی اشاره کرد که طرفداران خاص خود را دارد. در حقیقت، فورد برانکو اسپرت و جیپ چروکی این روز‌ها خودروهای پرقدرتی هستند و می توان آنها را جزو بهترین  خودروهای آفرودی در نظر گرفت.

برانکو اسپرت: یک صفحه نمایش لمسی ۸.۰ اینچی در کنسول وسط جای می‌گیرد و پلت فرم SYNC۳ فورد را اجرا می‌کند. مهم است که به آن توجه داشته باشید، این یک رویکرد یک اندازه برای هر تریم است. دیگر ویژگی‌های راحتی اختیاری شامل سیستم صوتی Bang & Olufsen با ۱۰ بلندگو، مونروف برقی و شارژ بی‌سیم است. 

چروکی: استریوی آلپین ارتقا یافته در تریم‌های پایین‌تر اختیاری است و بسیاری از تجهیزات استاندارد در تریم ​​Limited به بالا محدود است. در نسخه Limited همچنین Uconnect ۸.۴ اینچی جیپ وجود دارد. فرم جلو و عقب خودرو از طرح گرند واگونیر جدید الهام گرفته و به لطف جلوپنجره هفت پره و چراغ‌های باریک LED جلو، از چهره­‌ای خشن‌تر بهره‌مند شده است.

برانکو اسپرت: فورد یک برانکو اسپرت با یکی از دو موتور EcoBoost توربوشارژ را ارائه می دهد. یک موتور ۱.۵ لیتری سه سیلندر ۱۸۱ اسب بخار، ۱۹۰ پوند فوت گشتاور تولید می‌کند. همچنین فورد موتور ۲.۰ لیتری 4 سیلندر دیگری را با ۲۴۵ اسب بخار و ۲۷۵ پوند فوت ارائه می دهد. هر دو موتور به گیربکس هشت سرعته اتوماتیک فورد متصل می‌شوند، با گزینه موتور بزرگتر که پدل‌های تعویض دنده روی فرمان را برای راننده اضافه می‌کند.

مهمتر از آن، برانکو اسپرت فقط با سیستم چهار چرخ متحرک عرضه می‌شود. در اینجا هیچ گزینه‌ای برای محرک جلو وجود ندارد، واضح‌ترین نشانه از فورد است که با وجود اینکه این یک کراس اوور است، هنوز هم شایسته نام برانکو است.

چروکی: کراس اوور جمع و جور جیپ طیف وسیع تری از انتخاب‌ها را نسبت به فورد کوچکتر ارائه می‌دهد. در مدل پایه، یک موتور چهار سیلندر ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی قرار دارد  که ۱۸۰ اسب بخار قدرت و ۱۷۱ پوند فوت گشتاور تولید می‌کند. تریم‌های بالاتر با موتور ۳.۲ لیتری nat-asp V۶ عرضه می‌شوند که قدرت را به ۲۷۱ اسب بخار و گشتاور را به ۲۳۹ پوند فوت می‌رساند.

جیپ یک گزینه موتور توربو را در اکثر تریم‌ها ارائه می‌کند که اندازه آن نیز ۲.۰ لیتر است. این موتور به اندازه V6 قدرتمند است، اما گشتاور قابل توجهی در ۲۹۵ پوند فوت تولید می‌کند. این به طور مفیدی قدرت و گشتاور بیشتری نسبت به موتور هم اندازه برانکو دارد. مهم نیست که کدام موتور را انتخاب می‌کنید، یک اتوماتیک ۹ سرعته دارید که نیرو را به چرخ‌ها می‌فرستد.

برخلاف فورد، چروکی بزرگتر می‌تواند به صورت دو چرخ متحرک عرضه شود. دیفرانسیل جلو در تریم‌های پایین‌تر استاندارد است، اگرچه چهار چرخ اختیاری است.  از نظر انتخاب، چروکی برنده است چرا که دو پیشرانه و سه موتور را برای انتخاب ارائه می دهد. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar