باشگاه خبرنگاران/ XC40 Recharge بر اساس شاسی بلند بنزینی XC۴۰ ساخته شده است تا بتواند در برابر تسلا مدل Y و مرسدس بنز EQB رقابت کند.
 
XC۴۰ Recharge ۲۰۲۱ یکی  از محصولات تمام الکتریکی ولوو در بازار است که بسیار شیک طراحی شده است. این خودرو بر اساس شاسی بلند بنزینی XC۴۰ ساخته شده است تا بتواند در برابر تسلا مدل Y و مرسدس بنز EQB رقابت کند.

XC۴۰ Recharge دارای یک بسته باتری ۷۵ کیلووات ساعتی با یک پیشرانه دو موتوره است که در مجموع ۴۰۲ اسب بخار قدرت و سیستم چهار چرخ متحرک استاندارد را تامین می‌کند که با چنین قدرتی باید سریع باشد. ولوو ادعا می‌کند مسافت رانندگی بیش از 482 کیلومتر در هر شارژ را دارد.

این خودرو دارای شتاب فوق العاده و سواری مناسبی است علاوه بر این، XC۴۰ Recharge به اندازه نسخه معمولی بنزینی جذاب، جادار و متفکرانه طراحی شده است. XC۴۰ Recharge یک مدل کاملاً جدید برای ولوو است و نشان‌دهنده اولین تلاش این برند سوئدی در پیشرانه تمام برقی است.

XC۴۰ Recharge تنها در یک تریم ارائه می‌شود که قیمت آن کمی بیش از ۵۵ هزار دلار است، اما بسته Climate با قیمت ۷۵۰ دلار اضافه پیشنهاد می شود که گرمکن صندلی‌های عقب، فرمان گرم شونده و واشر چراغ‌های جلو را به آن اضافه می‌کند. بسته Advance (۱۳۰۰ دلار) نیز ارزش آن را دارد، زیرا شامل شارژ بی سیم تلفن هوشمند، سیستم دوربین خارجی ۳۶۰ درجه، حالت رانندگی نیمه خودران ولوو و موارد دیگر می‌شود.

همه مدل‌های XC۴۰ Recharge با دو موتور الکتریکی عرضه می‌شوند که یکی از آن‌ها چرخ‌های جلو را به حرکت در می‌آورد و دومی به چرخ‌های عقب نیرو می‌دهد که به صورت تمام‌وقت تمام چرخ محرک را به آن‌ها می‌دهد. این پیشرانه ۴۰۲ اسب بخار قدرت دارد و XC۴۰ Recharge را تنها در ۴.۳ ثانیه در مسیر آزمایشی به سرعت 100 کیلومتر در ساعت رساند.

رانندگان تهاجمی ممکن است Polestar ۲ را مناسب‌تر بدانند که دارای ترمز احیا کننده امکان رانندگی با یک پدال را فراهم می‌کند که یک ویژگی مطلوب و راحت EV است که ما از آن استقبال می‌کنیم. کابین XC۴۰ Recharge همه چیز‌هایی را که در مورد XC۴۰ استاندارد دوست داریم ارائه می‌دهد که از جمله آنها می توان به فضای ذخیره سازی متفکرانه، موقعیت رانندگی راحت، و صندلی‌های جادار ردیف اول و دوم اشاره کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar