پدال/ تام واپیل و ریچر گیر با همکاری یکدیگر پروژه‌ای به نام CS را معرفی کرده‌اند که طراحی آینده‌نگرانه از BMW سری ۲ دهه ۶۰ میلادی را نشان می‌دهد. CS 0.2 موردبحث که به عنوان طرح مطالعاتی بدون زمان معرفی شده یک کوپه نرم و روان است که از برخی ویژگی‌های طراحی مدل‌های قدیمی استفاده می‌کند.

این موضوع به ویژه در بخش جلو مشهود است یعنی جایی که جلوپنجره‌ای با طرح رترو و عناصر مدرن دیده می‌شوند. جلوپنجره توسط چراغ‌های شناور احاطه شده و یک اسپلیتر فیبر کربنی هم در جلو دیده می‌شود. طراحان همچنین عناصری زاویه‌دار را در نظر گرفته‌اند که به سمت گلگیرها حرکت کرده و سپس به خط شانه و کل خودرو می‌رسند.

همین استایل روان به ستون A و پروفایل جانبی نیز رسیده جایی که شاهد رکاب‌های جانبی مینی مالیستی و ادغام شده در بدنه هستیم. ما همچنین می‌توانیم آینه‌های بغل دیجیتالی، دستگیره‌های درب پنهان و طراحی عالی بخش موسوم به Hofmeister kink را ببینیم. تکمیل کننده این عناصر طراحی برجسته نیز نمای عقب جمع‌وجور و سقف متمایز است. در بخش عقب طراحی تمیز و یکدست با چراغ‌های افقی متصل به یکدیگر و عناصر عمودی را می‌بینیم. سپر هم پذیرای یک ورودی هوای بزرگ شده است.

اگرچه طراحی بدنه این خودرو از برخی عناصر قدیمی استفاده کرده اما همین موضوع را نمی‌توان درباره کابین گفت زیرا در این بخش دو صندلی جدا دیده می‌شوند که بین آن‌ها کنسول مرکزی شناور با نمایشگر قرار گرفته است. همچنین پشت آمپرهای دیجیتالی منحنی و ظاهراً نمایشگر یکپارچه با فرمان هم وجود دارند.

نتیجه نهایی یک پروژه احساس‌برانگیز است که در واقعیت نیز وجود دارد زیرا طراحان نسخه پرینت سه‌بعدی آن را نیز تولید کرده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar