نماد آخرین خبر

«نوترون NV»، کپی دیگری از سرزمین چین

منبع
اسب بخار
بروزرسانی
«نوترون NV»، کپی دیگری از سرزمین چین

اسب بخار/ نوترون NV یکی از جدیدترین خودروهای معرفی شده در بازار چین، یک کراس اوور تمام برقی است که در طراحی آن الهام و یا حتی کپی برداری دیده می شود.

به تازگی، یک خودروساز جدید چینی اولین تصاویر را از محصول جدید خود منتشر کرده است. این خودروساز که نوترون Niutron نام دارد اولین محصول خود را با نام NV معرفی کرده و این کراس اوور تمام برقی قرار است از سپتامبر سال ۲۰۲۲ به خط تولید این کمپانی بیاید و پس از آن به بازارهای هدف ورود کند.

طراحی نوترون NV

در نمای جلوی این خودرو چراغ های گرد ال ای دی را می بینیم که بسیار شبیه به فورد برانکو است. پیش تر هم علاقه چینی ها را به طراحی جلوی برانکو در محصولی مثل big dog دیده بودیم. علاوه بر این، المان هایی را در طراحی بدنه می بینیم که نوترون NV را بسیار شبیه به لندروور دیفندر می کند. در نمای کناری دستگیره های در به صورت پنهان طراحی شده اند و در مجموع، طراحی بدنه را می توان ترکیبی از طراحی برانکو و دیفندر دانست. اگر چه المان های خاص در آیرودینامیک بدنه باعث می شود که به احتمال زیاد ضریب درگ کم تری را در این خودرو نسبت به دو خودروی ذکرشده داشته باشیم.

در نمای کناری تقریباً اثری از کپی برداری را نمی بینیم، اما در نمای عقب باز هم الهام از طراحی دیده می شود. چراغ های عقب در نوترون NV بسیار شبیه به چیزی است که در پژو ۲۰۰۸ و ۳۰۰۸ جدید داریم. این خودرو از نظر در رده کراس اوورهای متوسط قرار می گیرد و با ۴٫۹ طول، ۱٫۹۵ متر عرض و فاصله محوری ۲٫۹ متر هم اندازه خودرویی مثل فورد اکسپلورر است.

مشخصات فنی نوترون NV و بازارهای هدف

دفتر مرکزی این کمپانی در پکن هنوز مشخصات فنی رسمی از نوترون NV را منتشر نکرده است، اما براساس جزییات اندکی که این کمپانی به رسانه های چینی گفته می دانیم با یک کراس اوور چهار چرخ محرک طرف هستیم و این خودرو قرار است در دو نسخه هیبرید و تمام برقی به بازار بیاید. در هر دو نسخه شتابگیری صفر تا صد در ۵٫۹ ثانیه انجام می شود و هنوز اطلاعات و تصاویری از طراحی کابین و امکانات و آپشن های این خودرو در دسترس نیست، اما می دانیم این خودرو در نسخه پنج صندلی به بازار می آید.

کمپانی نوترون یکی از شرکت های چینی است که سرمایه گذاری سنگینی را در بحث تولید خودروهای هوشمند و تمام برقی انجام داده است و به همین دلیل، احتمال آن می رود که این خودرو برای بازار آمریکا آماده شود. اگر چه ورود به بازار آمریکا یک هدف دست نیافتنی برای بسیاری از چینی ها محسوب می شود، اما یادمان نرود که به زودی خودروهای دو برند نیو و اکسپنگ از چین به مهم ترین بازار دنیا خواهند آمد. اگر روزی نوترون NV در در بازار آمریکا ببینیم این خودرو رقیب خودروهایی مثل تسلا مدل X، کیا EV6 و آیونیک ۵ خواهد بود و احتمالاً قیمت پایین تر آن نسبت به رقبا باعث می شود یک گزینه به صرفه و جذاب باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره