logo

تولید نسل اول رنو داستر برای همیشه به پایان رسید

منبع
خودرو بانک
بروزرسانی
تولید نسل اول رنو داستر برای همیشه به پایان رسید

خودرو بانک/ نسل اول داچیا داستر که در برخی بازارها با نام رنو داستر شناخته می‌شد، به پایان عمر خود رسید. نسل اول رنو داستر در کشورهای مختلفی به تولید می‌رسید. تولید نسل اول در سال 2017 در سایت اصلی داچیا واقع در رومانی به پایان رسید. سال 2020 خط تولید رنو در برزیل این خودرو را کنار گذاشت و اکنون خط تولید رنو در هند به پروسه مونتاژ نسل داچیا داستر پایان می‌دهد.

از نظر زمانی، نسل اول داچیا داستر 12 سال در بازار جهانی دوام آورد که با معیارهای امروزی عمری طولانی برای یک خودرو محسوب می‌شود. نخستین نمونه‌های داچیا داستر در سال 2010 وارد بازار شدند و در کشورمان نیز میزبان نسل اول این خودرو بودیم که واردات آن به کشور توسط نگین خودرو صورت گرفت.

رنو داستر علاوه بر رومانی، در برزیل، هند، کلمبیا و اندونزی نیز به تولید رسید. با این حال اهمیت نسل اول این خودرو در هند بیشتر از سایر بازارها بوده است چرا که رنو بروزرسانی‌های مختلفی را برای این خودرو در هند ارائه داد. آخرین بروزرسانی داچیا داستر برای بازار هند در سال 2020 ارائه شد. واپسین مدل‌های نسل اول رنو داستر با موتور 1.3 لیتری توربوشارژر و گیربکس اتوماتیک CVT به دست مشتریان هندی رسیدند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره