نماد آخرین خبر

رنجرور اسپرت ۲۰۲۲، اکشن و وحشی!

منبع
فرارو
بروزرسانی
رنجرور اسپرت ۲۰۲۲، اکشن و وحشی!

فرارو/ رنجرور اسپرت ۲۰۲۲ در دو نسخه دارای موتور احتراقی و یا نسخه کاملاً الکتریکی عرضه خواهد شد.
 
شرکت لندرور اخیرا اعلام کرده که از یک رنجرور اسپرت کاملا جدید در ۱۰ می‌ رونمایی خواهد کرد. نسل سوم این مدل با تصاویری اکشن در خارج از جاده مورد توجه قرار گرفته شده است. دریچه پشت چرخ جلو و سقف مشکی، از مدل قبلی به ارث برده شده اند. همچنین چراغ‌های جلوی باریک و دریچه‌های جانبی تهاجمی از ویژگی‌های جدید رنجرور ۲۰۲۲ می‌باشند. انتظار می‌رود که طراحی رنجرور جدید تفاوت چندانی با نسل قبلی خود نداشته باشد؛ درست مانند رنجرور فول سایز سال گذشته.

با توجه به فروش دو برابری رنجرور اسپورت نسبت به مدل فول سایز، جای تعجب نیست که لندرور به آن اطمینان بیشتری داشته باشد. پوسته بالایی سپر جلو و چیدمان چراغ‌های LED در مدل اسپرت نازک‌تر از سایر مدل‌های رنجرور است، این طراحی بیشتر شبیه به رنجرور Velar است. پوسته پایینی سپر جلو نیز زاویه دارتر و تهاجمی تر از مدل‌های دیگر رنجرور می‌باشد.

چراغ‌های عقب خودرو تغییرات زیادی نسبت به مدل قبلی دارند و در یک پنل مشکی رنگ قرار گرفته اند. در زمان خاموش بودن چراغ ها، این قسمت مات می‌شود. اگزوز‌های دوقلوی مستطیلی نیز از ویژگی‌های بارز این خودرو می‌باشد که نشان دهنده طراحی اسپرت آن است. دستگیره‌های درب خودرو مانند سایر مدل‌های رنجرور می‌باشد و در قسمت کناری نیز هواکش‌هایی تعبیه شده اند. طول فاصله بین دو محور تقریبا مشابه خودرو‌های قدیمی به نظر می‌رسد و کمتر از سه متر است. با این حال، برآمدگی‌های جلو و عقب خودرو به طور قابل توجهی کوتاه‌تر هستند.

فضای داخلی رنجرور اسپرت ۲۰۲۲ به روزرسانی‌های گسترده‌ای به همراه خواهد داشت. این خودرو دارای سیستم Pivi Pro JLR با صفحه نمایش لمسی ۱۱.۴ اینچی است که در سری نسل بعدی مدل‌های مبتنی بر MLA این گروه استفاده خواهد شد. خریداران می‌توانند نسخه دارای موتور احتراقی و یا نسخه کاملاً الکتریکی را انتخاب کنند. رنجرور الکتریکی برای عرضه در بریتانیا در سال ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده است و ما انتظار داریم که نسخه کاملا الکتریکی رنجرور اسپرت ۲۰۲۲ با استفاده از همان فناوری EV که در مدل‌های آینده BMW i5 و i7 استفاده می‌شود، ارائه شود. همچنین انتظار داریم این خودرو با همان موتور ۴.۴ لیتری V8 با توربوشارژ دوقلو که در BMW X5 M وجود دارد، عرضه شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره