پدال/ به تازگی یک دستگاه مرسدس بنز AMG 6.0 هَمِر کوپه با قیمتی قابل‌توجه که تمامی رکوردهای قبلی را شکست فروخته شد. همان‌طور که می‌دانید بازوی پرفورمنس کنونی مرسدس بنز یعنی AMG قبل از آنکه به این خودروساز بپیوندد یک شرکت تیونینگ مستقل بود. یکی از شاخص‌ترین محصولات AMG قبل از ادغام با مرسدس خودروی ۳۰۰CE تیون شده با نام ۶.۰ همر کوپه بود. این خودرو یکی از معدود نمونه‌های بازار آمریکای شمالی است که به تازگی رکورد جدیدی را بر جای می‌گذارد.

carscoops می گوید اگرچه فقط حدود ۳۰ دستگاه از این خودرو برای کل بازارهای جهانی تولید شد اما این خودرو یکی از ۱۳ دستگاه مختص بازار آمریکای شمالی و یکی از تنها ۵ نمونه کوپه موجود است. مرسدس بنز AMG 6.0 همر کوپه موردبحث که مدل سال ۱۹۸۸ بوده با قیمت ۷۶۱۸۰۰ دلار به فروش رفته و رکورد جدیدی را بر جای گذاشته است. این خودرو فقط ۳۱۲۴۹ کیلومتر کار کرده و وضعیت کلی آن نیز بسیار مطلوب به نظر می‌رسد.

بسیاری از تیونرهای امروزی دوست دارند برای سریع‌تر کردن خودروها تغییراتی فنی و نرم‌افزاری اعمال کنند اما AMG داستان دیگری دارد، حداقل درباره این خودرو به طرز متفاوتی عمل کرده است. اولین قدم در تبدیل ۳۰۰CE به همر کوپه حذف پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری استوک و نصب پیشرانه ۸ سیلندر ۵.۵ لیتری بوده و پس از آن حجم پیشرانه به ۶ لیتر رسیده تا همین عدد جای خود را در نام خودرو باز کند.

زمانی که این کارها انجام شد AMG قطعات داخلی پیشرانه مرسدس بنز AMG 6.0 هَمِر کوپه را بالانس کرده و برخی تغییرات را در سرسیلندر، میل بادامک و… به وجود آورده است. نتیجه نهایی این تغییرات کسب قدرت ۳۸۵ اسب بخاری و گشتاور ۵۶۴ نیوتون متری بوده که نسبت به قدرت و گشتاور ۱۸۵ اسبی و ۲۶۰ نیوتون متری مدل اصلی بهبودهای قابل‌توجهی را نشان می‌دهد. همچنین بهبودهای بصری زیادی در بدنه دیده می‌شوند. مهم‌ترین تغییرات مرسدس بنز AMG 6.0 همر کوپه به کیت بدنه AMG مربوط می‌شود که شامل سپر جلوی عضلانی به همراه مه شکن، گلگیرهای پهن‌تر، اسپویلر عقب، سپر عقب جدید، رکاب‌های جانبی متفاوت و دو خروجی اگزوز است. از دیگر تغییرات می‌توان به رینگ‌های ۱۷ اینچی مونوبلاک، فنرها و شوک‌های AMG و… اشاره کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar