اسب بخار/ اورا زیرشاخه الکتریکی از برند گریت وال است. چندی پیش کمپانی گریت وال در نمایشگاه خودروی چین از یک کانسپت جدید با نام اورا لایتنینگ کت (Ora Lightning Cat)  پرده برداشت. اکنون تصاویر جدیدی از این خودرو به بیرون درز کرده است که نشان از رونمایی قریب الوقع نمونه تولید انبوه آن دارد. این یک پانامرای چینی است!

ظاهر خودرو
در نمای ظاهری خودرو دیگر بدنه دورنگ مورد استفاده در نمونه کانسپت را شاهد نیستیم. در قسمت سپر، ورودی های هوای سه گانه جانمایی شده است و آینه های کناری نیز شکل و شمایل عرف و معمول را به خود گرفته اند و خبری از دوربین های به کاررفته به جای آینه های کناری در نمونه کانسپت نیست.

طراحی داخلی اورا لایتنینگ کت
سبک طراحی داخلی شکل و شمایلی خاص تر دارد و ما را چندان به یاد پانامرا نمی اندازد. غربیلک فرمان گرد است و طرح دی کات ندارد. در پشت آن یک کلاستر تمام دیجیتال سه‌گانه تعبیه شده و در قسمت مرکز داشبورد هم یک نمایشگر ایستاده لمسی و بزرگ قرار داده شده است.

پنل مرکزی بین صندلی های جلو با سه کلید دوار، بسیار اسپرت جلوه می کند و ما را به یاد سوپرکارها می اندازد.

ابعاد اورا لایتنینگ کت
اورا دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۴۸۷۱، ۱۸۶۲ و ۱۵۰۰ میلی متر و فاصله محوری آن هم ۲۸۷۰ میلی متر است.

مشخصات فنی
اورا لایتنینگ کت دارای دو نسخه تک و دو موتور خواهد بود. در نسخه تک موتور از یک موتور الکتریکی با حداکثر قدرت ۲۰۱ اسب بخار استفاده شده است. حداکثر برد این خودرو بسته به ظرفیت باتری ۵۵۵ و ۷۰۵ کیلومتر خواهد بود.

نسخه دو موتور، از نوع چهار چرخ محرک است و حداکثر قدرتی معادل با ۴۰۲ اسب بخار و گشتاوری معادل با ۶۸۰ نیوتن متر دارد. حداکثر برد نمونه دو موتور نیز ۶۰۰ کیلومتر و شتاب صفر تا صد آن ۴.۳ ثانیه اعلام شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar