پدال/ لانچیا دلتا اینتگراله یکی از نمادین‌ترین خودروهای تاریخ به شمار می‌رود. یکی از شرکت‌ها با نام اتوموبیلی آموس اقدام به بازسازی و ارتقای این خودروی مشهور کرد و نام آن را دلتا Futuristica گذاشت. خودروی موردبحث چند سال پیش عرضه شد و یکی از مالکان آن تصمیم گرفته خودروی تقریباً صفرکیلومتر خود را برای فروش عرضه کند.

اوجنیو آموس مؤسس شرکت اتوموبیلی آموس از این خودرو در اوایل سال ۲۰۱۸ رونمایی کرد و قول داد تنها ۲۰ دستگاه از آن را تولید کند. هر خودرو از بدنه‌ای با فیبر کربن زیاد و پیشرانه ۳۳۰ اسب بخاری سود می‌برد. نسخه اصلی لانچیا دلتا اینتگراله قدرت ۱۹۷ اسب بخاری داشت بنابراین رسیدن به قدرت بیشتر نیازمند استفاده از مواردی همچون سیستم اگزوز جدید، اینترکولر به‌روز شده و تنظیمات متفاوت ECU بود. نیروی یاد شده نیز از طریق گیربکس ۵ سرعته دستی تقویت شده و دیفرانسیل لغزش محدود به تمامی چرخ ها فرستاده می‌شد.

البته تغییرات بدنه این خودرو فقط محدود به چند پانل فیبر کربنی نبود زیرا اتوموبیلی آموس درب‌های عقب لانچیا دلتا اینتگراله را حذف کرد و در نهایت هاچبکی مستحکم‌تر متولد شد. برخلاف خودرویی که اولین بار توسط این شرکت رونمایی و اخبارش منتشر شد، خودروی حاضر در تصاویر از نوارهای خاص کشیده شده از دماغه تا بخش پشتی استفاده می‌کند. رینگ‌های توربوفن نصب شده نیز رنگی مشابه بدنه دارند. وزن این خودرو در کل به ۱۲۵۰ کیلوگرم می‌رسد.

به نقل از carscoops، در کابین نیز پوشش آلکانترا قرمز و مشکی به همراه پدال‌های آلومینیومی، صندلی‌های اسپرت ریکارو و حتی دکمه اووربوست دیده می‌شوند. اتوموبیلی آموس در زمان عرضه این خودرو قیمت ۳۴۷ هزار دلاری را تعیین کرده بود؛ اما قیمت مدل‌های تولیدی در بازار کارکرده‌ها افزایش یافته و تقریباً دو برابر شده است. فروشنده این خودرو قیمت شوکه کننده ۶۴۹,۹۵۰ دلاری را برای خودروی خود تعیین کرده که بهایی گزاف به نظر می‌رسد مخصوصاً اینکه یکی دیگر از ۲۰ مدل تولیدی در چند ماه پیش با قیمت حدود ۲۱۲ هزار دلاری فروخته شده است. البته از آنجایی که مدل موردبحث ما در آمریکاست کمی گران‌تر خواهد بود اما فکر نمی‌کنیم با قیمت پیشنهادی فروشنده خریداری برای آن پیدا شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar