پدال/ رالف گیلز مالک یکی از جذاب‌ترین دوج چارجرهای تاریخ است اما خودروی او تنها چارجر هلفانت موجود در بازار نیست. در واقع قرار شده یکی از پرقدرت‌ترین چارجرهای ۱۹۶۸ با پیشرانه هلفانت حراج شود. اگرچه این خودرو به اندازه چهار چرخ گیلز جذاب نیست اما با نام مستعار دامبو شناخته می‌شود و پیشرانه ۸ سیلندر ۷ لیتری سوپرشارژردار آن قدرت ۱۰۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۱۲۸۷ نیوتون متری تولید می‌کند. این نیروگاه پرقدرت با یک گیربکس ۶ سرعته دستی مگنوم T56 همکاری خواهد کرد و نیرو را به چرخ های عقب خواهد فرستاد.

در لیست مشخصات خودرو به پرفورمنس آن اشاره‌ای نشده اما گفته می‌شود این دوج چارجر ۱۹۶۸ هلفانت از سیستم تعلیق مگنوم فورس، فنرهای سفارشی و… سود می‌برد. از دیگر موارد می‌توان به رینگ‌های روش فورث و ترمزهای ویلوود اشاره کرد. این چارجر پرقدرت از رنگ جذاب خاکستری با گرافیک هلفانت سود می‌برد. همچنین چراغ‌های LED، سیستم اگزوز TTi و دستگیره‌های درب ساخت شرکت رینگ برادرز را می‌توان جزو دیگر ویژگی‌های شاخص آن دانست.

وقتی وارد کابین شوید صندلی‌های خاکستری و کنسول مرکزی منحصربه‌فرد با نشان برجسته هلفانت جلب‌توجه خواهد کرد. به نقل از carscoops، این دوج چارجر ۱۹۶۸ هلفانت همچنین از غربیلک فرمان سه پره، دکمه‌های ویژه روی داشبورد و لوگوهای موپار روی پانل درب‌ها سود می‌برد. تخمینی درباره قیمت فروش این خودرو زده نشده اما پیشرانه هلفانت قیمت استاندارد ۲۹۹۹۵ دلاری داشت و تنها ۱۰۰ دستگاه از آن تولید شد. این پیشرانه‌ها هر از گاهی حراج می‌شوند و می‌توانند تا چندین برابر قیمت اولیه خود به فروش بروند. باید منتظر ماند و دید این هیولای پرقدرت با چه قیمتی زیر چکش حراج خواهد رفت. نظر شما دراین‌باره چیست؟

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar