اسب بخار/ دیار BJ40 در نمایشگاه خودروی اصفهان در دو نسخه C و F معرفی شد.

نمایشگاه خودروی اصفهان از تاریخ سوم تا ششم آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه های این شهر در حال برگزاری است و دیار خودرو هم در این نمایشگاه با محصول شاخص BJ40 شرکت کرده است که در ادامه بیش تر با آن آشنا خواهیم شد.


طراحی ظاهری
دیار BJ40 در واقع، همان بایک BJ40 است که توسط دیار خودرو و در دو نسخه C (چهار در) و F (دو در) به نمایشگاه اصفهان آورده شده است.

این خودرو در نمای ظاهری چهره ای کاملاً متفاوت از سایر محصولات چینی موجود در بازار ایران را ارائه می دهد و به نوعی جیپ رانگلر چینی ها محسوب می شود‌. 

جلوپنجره با خطوط Uشکل کرومی، مه شکن های مستطیلی، لولاهای بیرون زده از درها، گلگیرهای آرک خورده و…، همه و همه از جمله مواردی هستند که چهره ای عضلانی و البته متفاوت و زیبا را برای BJ40 پدید آورده اند. نکته جالب در خصوص این خودرو امکان باز شدن سقف و درها و قسمت عقب خودروست که کاربری شبیه به فورد برانکو و جیپ رانگلر را برای BJ40 ایجاد کرده اند.

طراحی نمای داخلی و امکانات دیار BJ40
با ورود به کابین دیار BJ40 و در اولین نگاه به یاد سبک طراحی محصولات مرسدس بنز خواهید افتاد. کلاستر خودرو به صورت دیجیتالی بوده و مانیتور آن نیز به صورت ایستاده در بالاترین نقطه داشبورد جانمایی شده است.

از جمله امکانات ایمنی و رفاهی BJ40 در هر دو نسخه C و F می توان به مواردی از قبیل سیستم کنترل پایداری، سیستم ترمز کمکی، سیستم کنترل کشش، سیستم کمکی حرکت در سربالایی و سراشیبی، ترمز پارک برقی، سیستم پایش فشار باد تایرها، قفل دیفرانسیل عقب، اتوهلد، تریم چرمی، کروز کنترل، نمایشگر ۱۲.۳ اینچی، صندلی راننده برقی، گرم‌کن صندلی جلو، کلاستر دیجیتالی، دی لایت و..‌. اشاره کرد.

ابعاد دیار BJ40
دیار BJ40 در نسخه C دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۴۶۵۴، ۱۹۲۵ و ۱۸۷۱ میلی متر است و این اعداد در نسخه F به ترتیب به ۴۳۵۰، ۱۹۲۵ و ۱۸۵۱ میلی متر، تقلیل می یابند. همچنین فاصله محوری نسخه C عدد ۲۷۴۵ میلی متر و فاصله محوری نسخه F هم ۲۴۶۵ میلی متر اعلام شده است.

مشخصات فنی BJ40
برای دیار BJ40 از یک پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ با حداکثر قدرت ۲۲۵ اسب بخار و گشتاور ۳۸۰ نیوتن متر بهره گرفته شده است و یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک نیز نیروی تولیدی توسط پیشرانه را به هر چهار چرخ این اس یو وی منتقل می کند. سیستم تعلیق جلوی BJ40 از نوع مستقل جناغی با فنر مارپیچی و سیستم تعلیق عقب آن هم از نوع پنج‌اتصاله است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar