پدال/ شاید با دیدن برخی فیلم‌ها فکر کنید دریفت کردن با خودروها کار راحتی است اما اصلاً این‌طور نیست! دریفت کردن نیازمند هماهنگی کامل بین بازوها، پاها و چشمان راننده است تا از مانوری موفق و ایمن اطمینان حاصل شود؛ اما اگر یک راننده فاقد یکی از این اندام‌ها باشد اوضاع چطور خواهد بود؟

با بارتوز اوستالوفسکی آشنا شوید. او متأسفانه فاقد دست بوده و هم‌اکنون به عنوان یک دریفتر حرفه‌ای فعالیت می‌کند. به نظر می‌رسد نبود بازوها تأثیری روی حرفه او نداشته است به‌ گونه‌ای که اوستالوفسکی توانسته رکورد جهانی گیربکس برای سریع‌ترین دریفت با استفاده از پاها برای فرمان دادن به خودرو را بشکند. رکورد اوستالوفسکی ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ و با استفاده از یک بی ام و M3 ثبت شده است. او شروع به حرکت با سرعت ۲۷۶.۸ کیلومتر در ساعت کرده و سپس سرعت رکوردشکن ۲۳۱.۶۶ کیلومتر در ساعت را در منطقه‌ای به طول ۵۰ متر حفظ کرده است. حداکثر زاویه دریفت این راننده نیز ۶۰ درجه اعلام شده است.

این رکورد در فرودگاه پیلا در لهستان ثبت شده و در ویدئوی منتشر شده می‌توانیم هنرنمایی بارتوز را تماشا کنیم. او معتقد است غیرممکنی وجود ندارد و محدودیت‌ها فقط در ذهن انسان‌ها هستند. رکوردشکنی جدید اوستالوفسکی نیز به‌خوبی این موضوع را نشان می‌دهد. بازوهای این راننده خلاق در سال ۲۰۰۶ و به خاطر یک تصادف وحشتناک با موتورسیکلت قطع شدند؛ اما این موضوع باعث نشد بارتوز هدف خود یعنی تبدیل شدن به راننده دریفت حرفه‌ای را دنبال نکند. او هم‌اکنون با استفاده از بی ام و M3 E92 دریفت در مسابقات قهرمانی دریفت لهستان حضور دارد. نیروبخش این خودرو پیشرانه ۸ سیلندر ۷ لیتری LS3 است که قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار و گشتاور ۱۲۸۰ نیوتون متر تولید می‌کند. این نیرو از طریق گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک به چرخ ها فرستاده می‌شود. نظر شما درباره این راننده پرتلاش و خستگی ناپذیر چیست؟ قطعا تماشای عزم و تلاش چنین انسان هایی باعث تقویت روحیه ما نیز خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar