خودرو بانک/ جیلی امگرند 7 یکی از معدود خودروهای چینی باکیفیت بود که در تعدادی محدود وارد بازار ایران شد. در حالی که مدت‌ها از عرضه جیلی امگرند 7 و دیگر خودروهای این برند به بازار ایران می‌گذرد، نسل‌های جدید این خودرو به بازار عرضه شده‌اند و تولید آن‌ها در دیگر کشورها نیز آغاز شده است. کارخانه خودروسازی بلژی در بلاروس، به زودی تولید جیلی امگرند 7 را آغاز خواهد کرد.

شرکت خودروسازی بلژی پنج سال پیش بر اثر سرمایه گذاری مشترک بین جیلی، بل آز و Soyuzavtotekhnologii شکل گرفت. این شرکت نخست تولید را در حالت SKD ‌آغاز کرد و سپس به مونتاژ CKD روی آورد. مدل‌های جیلی اطلس، جیلی کول ری و جیلی Tugella تاکنون در این کارخانه به تولید رسیده‌اند و اکنون جیلی امگرند 7 نیز به جمع آن‌ها می‌پیوندد.

نسل جدید جیلی امگرند 7 به یک خودرو اقتصادی تبدیل شده است. این خودرو با طول 4638 میلی‌متر، یک سدان کوچک محسوب می‌شود و از نظر تجهیزات نیز در رده خودروهای اقتصادی قرار می‌گیرد. سیستم تعلیق این خودرو نیز در جلو از نوع مک فرسون و در عقب از نوع نیمه مستقل است؛ یعنی شبیه به همان سیستمی که روی پژو 206 اس دی نصب شده است.

زیر کاپوت جیلی امگرند 7 نیز موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی با 114 اسب بخار قدرت قرار دارد و گیربکس پنج سرعته اتوماتیک نیز وظیفه ارسال قدرت به چرخ‌های جلو را برعهده دارد. نسخه‌های مختلف جیلی امگرند 7 بین 9600 الی 12400 دلار قیمت دارند، یعنی بین 333 الی 430 میلیون تومان. متصدیان کارخانه بلژی امیدوارند بخشی از تولید جیلی امگرند 7 در این کارخانه که حدود 1500 الی 2000 دستگاه در سال است، برای تامین نیاز روسیه تخصیص یابد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar