پدال/ با شروع جشن شکرگذاری در ایالات‌متحده، مجموعه «جنرال موتوزر دیزاین» در صفحه شبکه اجتماعی‌اش در اینستاگرام، «GM design house»، تصویر یک بیوک مفهومی را منتشر کرد. این مدل شباهت زیادی به کانسپت وایلدکت دارد که پیشتر توسط این مجموعه رونمایی شده بود.

اسکچ منتشرشده توسط آمریکایی‌ها از المان‌های گوناگون طراحی وایلدکت بهره برده است اما ظاهرا برخلاف وایلدکت یک کوپه ۲+۲ نیست و به‌عنوان یک سدان روی کاغذ طراح نقش بسته است.

طراح این اثر «آرون ریگز» با ایدی «zambiniftm در اینستاگرام» نام دارد. براساس حساب لینکداین او، ریگز یک طراح ارشد خلاق در جنرال موتورز است که کار خود را در سال ۲۰۱۲ در این محموعه آغاز کرده بوده است. از جمله کارهای قابل‌توجه او می‌توان به طراحی مدل مفهومی کادیلاک اسکالا ۲۰۱۶ و طراحی مدل مفهومی و ساخت مدل گلی بیوک آویستا کانسپت ۲۰۱۲ اشاره کرد.


کادیلاک اسکالا کانسپت

تقریبا مطمئن هستیم که وایلدکت خط مشی طراحی بیوک برای خودروهای آینده‌اش را به نمایش می‌گذارد. این خودرو که با درهایی متمایز ساخته شده، بر مدل‌های تولید انبوه این شرکت در آینده‌ای نه‌چندان دور نیز تاثیر به‌سزا خواهد داشت. اسکچ سرخ‌رنگ این شرکت نیز مانند وایلدکت، دماغه‌ای شیبدار، شکستگی‌های متعدد، چراغ‌های فوق باریک و جلوپنجره ذورنقه‌ای دارد.


بیوک وایلدکت

بیوک برای هماهنگی بخش‌های داخلی با طراحی آینده‌نگرانه بدنه، کابین وایلدکت را به دو نمایشگر دیجیتالی، یک داشبورد با طراحی محتاطانه و ظریف، صندلی هواپیمایی و بالشتک سر یک‌سرگیردار مجهز کرده است. متاسفانه اسکچ سدان سرخ‌رنگ فاقد نمای داخلی و پشتی است پس درباره طراحی داخلی آن نمی‌توان اظهار نظر کرد.

هنوز مشخص نیست که بیوک این اسکچ را به‌عنوان یک مدل مفهومی رونمایی خواهد کرد یا اینکه این طراحی درحقیقت همان سدان بعدی این شرکت خواهد بود. تنها می‌دانیم که خودرویی تمام برقی به شمار می‌رود؛ چراکه بیوک قصد دارد طبق برنامه قبلی‌اش، تا ۸ سال دیگر به خودروسازی تمام برقی تبدیل شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar