اسب بخار/ جنهو یک کمپانی تازه تأسیس چینی است که در گام های نخست خود ونی عجیب با نام جنهو EV48 را به عنوان یک ون کار و تجاری و باربری عرضه کرده است.

ون Jenhoo EV48 نخستین محصول از کمپانی تازه تأسیس جنهو به شمار می آید که با طراحی عجیب و همچنین ساختار متفاوت خود در بسیاری از رسانه های چینی مورد توجه و بحث قرار گرفته است.


اندکی درباره کمپانی جنهو

جنهو (Jenhoo) نخستین بار در دسامبر سال ۲۰۲۰ تأسیس شد. این کمپانی عمده تمرکز خود را بر توسعه خودروهای کار و تجاری پاک و دوست دار محیط زیست معطوف کرده و در همین مدت کوتاه، از بدو تأسیس تاکنون، توانسته است دو پلت فرم ماژولار مجزا، یکی برای توسعه ون های باری و دیگری برای تولید کامیونت های سبک، توسعه دهد. همچنین بخش دیگری از فعالیت های این شرکت به توسعه سیستم های هوش مصنوعی در خودرو اختصاص دارد و در این زمینه نیز تاکنون تکنولوژی های گوناگونی را برای پایش شرایط راننده و پایش مسیرهای ترانزیتی مناسب ارائه داده است.

ون جنهو EV48

همان طور که در تصاویر مشخص است، نمای جلوی این خودرو به صورت کاملاً صاف و مسطح طراحی شده و در ادامه، یک بخش باکسی به دماغه آن افزوده شده است. چراغ های جلو و عقب عمودی نیز شاید تنها بخش قابل توجه این ون در قسمت طراحی ظاهری‌اش باشد. شاید اگر این ون دست پرورده تسلا بود، اکنون بیش از چیزی که جلب توجه کرده است مورد نقد و بررسی رسانه های بین المللی بود، چراکه طراحی‌اش مانند برخی محصولات تسلا نظیر سایبرتراک، کاملاً ساده، بدون هیچ گونه ظرافت، بدون ذره ای زیبایی و در عین حال کمی عجیب و غریب است.

ابعاد و اندازه ها
این ون دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۴۸۶۰، ۱۷۵۰ و ۱۹۹۰ میلی متر است و فاصله محوری قابل توجه ۳۱۶۰ میلی متر را ارائه می دهد.

مشخصات فنی
در بخش فنی برای ون جنهو EV48 از یک موتور برقی با کد TZ180XS000 استفاده شده است. پیشرانه برقی این ون باری قادر به تولید بیشینه قدرت ۸۲ اسب بخار است و حداکثر سرعت آن هم ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده و باتری های آن نیز توسط کمپانی CATL تأمین شده است. لازم به ذکر است که تولید این ون توسط کارخانه جیانگ لینک موتور به انجام خواهد رسید.

جنهو EV48؛ ونی بدون ستون B

نکته جالب توجه در خصوص ون جنهو EV48 آن است که این خودرو فقط یک ستون B در سمت راننده دارد و سمت شاگرد فاقد ستون B است. به همین دلیل، کمربند ایمنی سرنشین کناری، روی درِ خودرو نصب شده است که در نوع خود عجیب به نظر می رسد. این مورد یعنی عدم برخورداری خودرو از ستون B در یک سمت، می تواند بر ایمنی جنهو EV48 در برخورد از کنار تأثیر بسیار منفی داشته باشد، اما فعلاً طراحان شرکت جنهو چیزی در این باره نگفته اند.

زمان عرضه
جنهو EV48 در اوایل سال ۲۰۲۳ به بازار چین عرضه خواهد شد، اما هنوز قیمت آن برای مشتریان اعلام نشده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar