پدال/ علاقه‌مندان به دنیای وانت پیکاپ ها می‌توانند پشت فرمان گزینه‌ای جذاب به نام فورد رنجر رپتور بنشینند. این خودرو حرف‌های زیادی برای گفتن دارد اما آیا می‌تواند در برابر یک موتورسیکلت هم خودی نشان دهد؟

اگرچه برخی افراد معتقد هستند مقایسه یک خودرو و موتورسیکلت جذابیت‌های چندانی ندارد اما به‌هرحال می‌توانیم تخمینی حدودی از توانایی‌های خودروها و موتورسیکلت‌ها را به دست بیاوریم. آفرودر جدید فورد در برابر یک رقیب غیرمحتمل قرار گرفته است. در واقع ۶ سیلندر در برابر ۱ سیلندر و ۴ چرخ در برابر ۲ چرخ قرار دارد هرچند از همین ابتدای کار نیز می توان پیروز میدان را حدس زد.

وانت پیکاپ اسپرت و پرفورمنس فورد رنجر رپتور ۲۰۲۳ از پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربو استفاده می‌کند. این نیروگاه آهنین می‌تواند ۳۹۱ اسب بخار قدرت و ۵۸۳ نیوتون متر تولید کرده و آن را از طریق گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک به تمامی چرخ ها منتقل کند. این وانت پیکاپ آمریکایی از جذب‌ کننده‌های شوک فاکس در تمامی چرخ ها سود می‌برد و لاستیک‌های ۳۳ اینچی بی اف گوودریچ نیز باعث ارتباط وانت پیکاپ فورد با سطح جاده می‌شوند. قیمت خودروی موردبحث از ۵۷۱۹۰ دلار آمریکا شروع می‌شود و وزن آن نیز ۲۴۷۵ کیلوگرم اعلام شده است.

اما در طرف دیگر ماجرا موتورسیکلت گیرای کی تی ام ۳۰۰EXC مدل ۲۰۲۳ قرار دارد که از پیشرانه تک سیلندر ۳۰۰ سی‌سی و گیربکس ۶ سرعته استفاده می‌کند. فریم این وسیله نقلیه از فولاد ساخته شده و ساب فریم آلومینیومی نیز موجب کاهش وزن می‌شود. در جلو و عقب نیز از سیستم تعلیق قابل تنظیم استفاده شده است. موتورسیکلت موردبحث وزن ۱۰۳.۴ کیلوگرمی داشته و قیمتش هم به ۱۱۹۶۰ دلار می‌رسد. شاید نتیجه این مسابقه سورپرایز کننده نباشد اما ما رنجر رپتور قدیمی با پیشرانه دیزلی را نیز وارد میدان کرده‌ایم تا ببینیم نتیجه چگونه خواهد شد. آیا نسخه جدید مجهز به پیشرانه ۶ سیلندر توئین توربوی جدید می‌تواند از عهده رنجر دیزلی برآید؟ برای یافتن پاسخ این سؤال تماشای ویدئوی فوق را توصیه می‌کنیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar