پدال/ یکی از خاص‌ترین خودروهایی که در هفته خودرویی مونتری ۲۰۲۲ رخ‌نمایی کرد بنتلی بتور بود. این خودرو به عنوان یک گرندتورر سفارشی و تولید محدود راهی جاده‌ها خواهد شد.

هم‌اکنون تست‌های جاده‌ای دو نسخه پیش‌تولیدی از بتور در اروپا شروع شده تا از رعایت تمام و کمال استانداردهای سخت‌گیرانه بنتلی در این خودروها اطمینان حاصل شود. قرار است ۱۲۰ تست مختلف در طول ۵۸ هفته با بتور انجام شود. بنتلی یکی از این خودروها را بتور شماره صفر می‌نامد. تیم مهندسی این خودروساز بریتانیایی خودروی موردبحث را دقیقاً بر اساس نمونه‌های تحویلی به مشتریان آتی خواهند ساخت. بنتلی از رنگ بدنه سفارشی بنفش برای این خودروی تست استفاده کرده و درعین‌حال بخش‌های اسپلیتر، رکاب‌های جانبی و دیفیوزر عقب را با استفاده از فیبر کربن براق نگه داشته است. جلوپنجره نیز در میانه دارای رنگ بنفش بوده و سپس در لبه‌های بیرون به مشکی کریستالی تغییر رنگ می‌دهد. همین تریم در اطراف کاپوت و بخش پایینی پنجره‌ها نیز بکار می‌رود و رنگ تیتانیوم ساتین را به خود می‌گیرد.

پیکان‌های کوچک روی بدنه نیز جزو ویژگی‌های منحصربه‌فرد بنتلی بتور هستند. مهندسان با این پیکان‌ها می‌توانند حرکات پانل‌های بدنه در زمان تست‌ها را بررسی کنند. بنتلی بتور شماره صفر مأموریت مهمی را بر عهده دارد زیرا سفر ۲۵۰۰ کیلومتری این خودرو از آلمان شروع شده و از کشورهای ایتالیا، فرانسه و اسپانیا عبور می‌کند. این خودرو سپس هفت هفته را در تست‌های هندلینگ و سرعت‌های بالا سپری خواهد کرد. پس از آن نیز ۷۵۰۰ کیلومتر رانندگی در شرایط واقعی انجام خواهد شد.

این تست‌ها جدای از ۱۰۰ هفته توسعه قوای محرکه بتور هستند. خودروی موردبحث قوی‌ترین خودروی تاریخ بنتلی به شمار می‌رود چراکه نیروگاه ۱۲ سیلندر ۶ لیتری توئین توربوی آن ۷۳۰ اسب بخار قدرت و ۱۰۰۰ نیوتون متر گشتاور دارد. از طرف دیگر گرندتورر بنتلی باید سواری راحتی داشته باشد و به همین خاطر از سیستم تعلیق بادی استفاده می‌کند. آنتی رول بارهای فعال و فرمان پذیری چرخ های عقب نیز جزو دیگر ویژگی‌های بتور هستند. هر بنتلی بتور سفارشی دارای ویژگی‌های خاص خود خواهد بود. این برند در داخل کابین متریالی همچون چرم ایتالیایی یا اسکاتلندی را سفارش می‌دهد. کف‌پوش‌ها نیز از نخ بازیافتی هستند و مشتریان حتی می‌توانند از طلای ۱۸ عیار در بخش داخلی استفاده کنند. تنها ۱۸ دستگاه بتور برای مشتریان تولید خواهد شد و هریک حدود ۲ میلیون دلار قیمت خواهد داشت. اولین نمونه‌های این خودرو از اواسط سال ۲۰۲۳ تحویل مشتریان خواهند شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar