صدا و سیما/ ایلان ماسک، مدیر شرکت سازنده خودرو‌های برقی تسلا، اولین خودروی نیمه سنگین این شرکت را معرفی کرد.

ایلان ماسک، مدیر شرکت سازنده خودرو‌های برقی تسلا، اولین خودروی نیمه سنگین این شرکت را معرفی کرد. وی گفت این کامیون با باتری شارژی کار می‌کند، باعث کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای در بزرگراه‌ها می‌شود و از نظر قدرت و ایمنی بهتر از مدل‌های دیزلی موجود عمل می‌کند.

مدیر شرکت تسلا گفت: این کامیون برقی فناوری شارژ سریع تسلا را به کار می‌گیرد و از ترمز تقویتی برای بهبود کارایی استفاده می‌کند.

وی افزود این کامیون جدید واقعاً جاده‌ها را متحول خواهد کرد و جهان را به مکانی بهتر تبدیل خواهد کرد.

به گفته مدیران شرکت تسلا‏، این کامیون جدید با یک بار شارژ، مسافت آزمایشی ۵۰۰ مایلی معادل ۸۰۰ کیلومتر را با وزن ۴۰ تن طی کرده است.

ایلان ماسک رئیس شرکت تسلا گفت: شرکت تسلا همچنان در حال آزمایش و استفاده کامیون کوچک برقی است تا بازخورد‌ها برای ارتقای آن به دست آید.

این خودروی نیمه سنگین به جمع خودرو‌های سنگین و نیمه سنگین مسافربری و باربری افزوده خواهد شد. این خودرو از نظر ساعات حرکت و پیمایش و وزن و بار سنجیده خواهد شد.

ما خودرو‌های کند در تسلا نمی‌سازیم. این خودرو مانند یک فیل است که به سرعت چیتا حرکت می‌کند. بسیار سریع است و زود شتاب می‌گیرد. سریع ترمز می‌گیرد. این یک ارتقای مهم است. این خودروی برقی وقتی سرازیری می‌رود کاهش سرعت می‌دهد و در سربالایی انرژی خود را بازمی یابد و دوباره سرعت می‌گیرد. این کار برای یک خودروی دیزلی ممکن نیست، چون ترمز خودروی دیزلی در این مواقع داغ می‌کند و از کار می‌افتد و این خطرناک است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar