صدا و سیما/ شرکت زامیاد به نمایندگی از گروه خودروسازی سایپا و گروه مپنا برای افزایش تعامل و همکاری در حوزه تولید خودروی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

در این مراسم آقای محمدعلی تیموری گفت: برقی کردن دو محصول جدید زامیاد به نام‌های نیسان لانگ و ون تجاری ۱۴ نفره، یک طرح بلند مدت است و می‌تواند بستر مورد نظر برای ایجاد همکاری مشترک بر اساس تفاهم نامه میان دو مجموعه زامیاد و مپنا باشد.
 
وی افزود: دو خودروی نیسان لانگ و ون تجاری ۱۴ نفره را به شهرداری تهران پیشنهاد کردیم که بسیار مورد استقبال قرار گرفت، زیرا بهترین مکان برای استفاده از خودرو ون شهری در خطوط حمل ونقل عمومی است. در خصوص نیسان لانگ هم با توجه به اینکه ۸۰ درصد حمل و توزیع بار در سطح شهر توسط کامیونت‌ها صورت می‌گیرد، نیسان لانگ به راحتی می‌تواند جایگزین خودرو‌های کامیونت شود.

مدیرعامل شرکت مپنا نیز در این مراسم گفت: برای دومین بار در گروه خودروسازی سایپا حضور دارم و با امضای تفاهم نامه با این گروه خودروساز می‌خواهیم در زمینه برقی سازی خودرو فعالیت مشترکی را آغاز کنیم.
 
آقای عباس علی آبادی افزود: هدف اصلی مپنا در این بخش همکاری با شرکت‌های خودروساز جهت ایجاد بستر در زیرساخت و فناوری است و تلاش می‌کند فناوری‌های جدیدی را که در این حوزه در دنیا توسعه یافته دنبال کند.
 
مدیرعامل مپنا گفت: در حوزه ایجاد زیرساخت و توسعه فعالیت‌های برقی سازی در بخش الکترونیک قدرت که تخصص مپنا است حضور فعال داریم و در زمینه‌های کنترل، ذخیره سازی انرژی و باطری نیز می‌توانیم به خودروسازان کمک کنیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar