تسنیم/ انجمن تولیدکنندگان و تاجران خودروی انگلیس اعلام کرد تولید خودرو در این کشور در سال گذشته میلادی به پایین‌ترین رقم از ۱۹۵۶ یعنی ۷۷۵۰۱۴ خودرو رسیده است.

کمبود جهانی نیمه‌رساناها باعث شد تولید خودرو در انگلیس در سال گذشته میلادی به پایین‌ترین رقم از 1956 برسد.

 انجمن تولیدکنندگان و تاجران خودروی انگلیس اعلام کرد در کل، 775014 خودرو در 2022 در این کشور ساخته‌شده که 9.8 درصد نسبت‌به 859575 خودروی ساخته‌شده در سال قبل‌از آن کاهش داشته است.

 دسامبر پایان 12 ماه بی‌ثباتی در بازار خودروی انگلیس بود. تولید خودرو در آخرین ماه سال گذشته میلادی 17.9 درصد نسبت به سال گذشته پایین آمد، درحالی‌که در 2 ماه قبل‌از آن یک رشد نسبی داشت.

کل تولید خودرو در انگلیس در 2022، 40.5 درصد پایین‌تر از سطح قبل‌از بحران کرونا در 2019 بود.

تولید خودرو در انگلیس در سال گذشته میلادی 9.4 درصد بالاتر از 2021 بود اما نتوانست 14 درصد کاهش صادرات خودروی این کشور را جبران کند. از هر 5 شرکت خودروسازی در انگلیس، 4 شرکت تولید خود را به خارج از کشور منتقل کردند.

 انجمن تولیدکنندگان و تاجران خودروی انگلیس اعلام کرد کمبود جهانی نیمه‌رساناها توانایی خودروسازان این کشور را برای تولید همگام با تقاضا محدود کرده‌است.

 این انجمن همچنین تأکید کرد آمار اعلام شده نشان‌دهنده تعطیلی کارخانه هوندا در سوئیندون در ژوئیه 2021 و تصمیم کارخانه استلانتیس برای توقف تولید واکسهال آستارا در آوریل 2022 جهت تغییر کارخانه برای ساخت خودروهای برقی بوده‌است.

 رئیس این انجمن گفت:«این آمار نشان می‌دهد 2022 چه سال سختی برای تولیدکنندگان خودرو بوده، اما انگلیس توانسته بیشترین خودروهای برقی را نسبت‌به گذشته تولید کند و تولید این خودروها می‌تواند باعث رشد اقتصاد کشور شود».

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar